Wiadomości
W Solihull o 20 proc. wzrosła liczba aborcji
W zeszłym roku w Solihull o 20 proc. wzrosła liczba wykonanych aborcji. Przeciwnicy zabiegu wyraźnie potępili to zjawisko.
W 2015 roku w całej gminie odnotowano 788 zabiegów przerwania ciąży. Rok wcześniej było ich 649 – podaje Departament Zdrowia. Średni krajowy współczynnik wyniósł 16,2 proc. na 1 tys. kobiet. Natomiast w Solihull – 19,3 proc. na 1 tys. kobiet. Dane te lokują miasto na 12. miejscu w Anglii pod tym względem.
W całym West Midlands zaobserwowano 2,6-procentowy wzrost liczby zabiegów, z 12067 w 2014 do 12378 w 2015 roku. We wszystkich obszarach regionu zanotowano wyższy niż średnia krajowa odsetek aborcji. Najwyższy jest w Sandwell, gdzie wyniósł 22,5 proc. na 1 tys. kobiet.
W całej Anglii w 2015 roku odbyło się 177535 aborcji (w 2014 było ich 176238). W przypadku aborcji skorygowanej o wiek współczynnik spada z 16,5 proc. na 1 tys. kobiet do 16,2 proc. na 1 tys. kobiet. Londyńska gmina Barking and Dagenham ma najwyższy w Anglii wskaźnik wykonanych aborcji wynoszący 29,4 proc. na 1 tys. kobiet. Dziewięć na dziesięć obszarów, w których robi się najwięcej zabiegów znajduje się w stolicy.
wtorek, 24 maja 2016 07:07
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Wielka Brytania wprowadza zakaz podróży do 31 krajów – pełna lista zakaz…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla 35 milionów pracowników – H…
Wielka Brytania szykuje się na rekordowe upały – temperatury sięgną 34°…
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów
Piękna nadmorska wioska w Wielkiej Brytanii z 24-kilometrową plażą i naj…
Anglia wprowadza obowiązkowe wodomierze dla tysięcy gospodarstw domowych