Wiadomości
Błąd policji i wywiadu przyczynił się do zniszczenia danych 800 podejrzanych o terroryzm osób

Odciski palców i materiały DNA 800 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną zostały zniszczone w wyniku błędu popełnionego przez policję i wywiad – ujawniono w czwartek.
Odciski palców i materiały DNA 800 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną zostały zniszczone w wyniku błędu popełnionego przez policję i wywiad – ujawniono w czwartek.Rząd przetrzymuje dane 8 tys. ekstremistów, więc zniszczeniu uległa jedna dziesiąta z nich. Doszło do tego, ponieważ nie wypełniono odpowiedniej dokumentacji, która zezwoliłaby na przetrzymywanie informacji biometrycznych na czas nieokreślony.
Błąd ten oznacza, że potencjalnie niezbędne dowody sądowe zostały utracone w momencie, gdy w Wielkiej Brytanii obowiązuje wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego - pisze The Telegraph.
Również wczoraj do publicznej wiadomości podano ostatnie przed nadchodzącym, czerwcowym referendum unijnym statystyki dotyczące migracji z krajów Unii Europejskiej. Okazuje się, że w ubiegłym roku osiągnęła ona rekordowy poziom. Dowiadujemy się z nich także, że jeden na trzech imigrantów przybyłych z Europy nie ma zatrudnienia.
Data utworzenia: piątek, 27 maja 2016 11:45
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Epidemia na basenie w Kings Heath | Czytaj następny artykuł: Landlord ze Sparkhill ukarany za narażanie życia lokatorów |
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

Wielka Brytania przygotowuje się na uderzenie sztormu Bram. Met Office w…