Wiadomości
Ewakuacja sklepów w Brindleyplace po fałszywym alarmie bombowym
Wczoraj po południu część jednego z centrów handlowych w Birmingham została ewakuowana, bo otrzymano informację o podłożonej tam bombie.
Informacja o zagrożeniu została przekazana załodze sklepu znajdującego się w Brindleyplace około godziny 13:30. Wezwano policję, która ewakuowała pobliskie lokale, w tym siłownię i spa Bannatyne i oddzieliła newralgiczne miejsca kordonem.
Rzecznik prasowy West Midlands Police mówi, że po ewakuacji przeprowadzono przeszukanie i okazało się, że żadne zagrożenie nie istnieje, a informacja o bombie była fałszywa. Krótko po godzinie 14:00 kordon został usunięty.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy różne placówki w regionie otrzymywały nieprawdziwe informacje o podłożonych bombach. W maju dwie szkoły w Weoley Castle zostały ewakuowane, bo ktoś nagrał na automatycznej sekretarce wiadomość o zagrożeniu. W styczniu i lutym podobne incydenty wydarzyły się w trzydziestu innych szkołach. Na razie nie wiadomo, czy wczorajsze zdarzenie było powiązane z poprzednimi.
czwartek, 02 czerwca 2016 07:22
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych dla milionów osób – kary…
HMRC wprowadza ogromną zmianę w podatkach w Wielkiej Brytanii: nowe obow…
Najgorsza autostrada w Anglii — kierowcy tracą cierpliwość przez niekońc…
Lotniska w Wielkiej Brytanii wprowadzają ogromne zmiany dotyczące przewo…
Duży bank obsługujący 28 milionów klientów w Wielkiej Brytanii zamyka ko…
Fala upałów w Anglii osiągnie dziś kulminację – temperatury przekroczą 3…
Wielka Brytania zmaga się z trzecią falą upałów w tym roku — czy to już …