Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

UEFA grozi Anglikom wykluczeniem drużyny z Euro 2016

Anglię czeka wykluczenie z Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jeśli akty przemocy z udziałem kibiców, które miały miejsce przed meczem z Rosją, się powtórzą – grozi UEFA.

Komitet Wykonawczy UEFA ostrzegł angielską FA oraz rosyjską RFU, że nie zawaha się przed nałożeniem sankcji, jeśli kibice nadal będą ze sobą walczyć. W wydanym oświadczeniu Komitet apeluje do obu federacji, by zapanowały nad swoimi kibicami, aby zachowywali się oni odpowiedzialnie i z szacunkiem.

UEFA wyraziła swoje oburzenie z powodu gwałtownych starć, które miały miejsce w centrum Marsylii oraz po końcowym gwizdku sędziego na stadionie, gdzie rozgrywano zakończony remisem 1-1 mecz pomiędzy Anglią i Rosją. Takie zachowanie jest nieakceptowalne, a w świecie piłki nożnej nie ma na coś takiego miejsca – uważa Komitet. Rosjanie wcześniej dostali też ostrzeżenie, że mogą zostać nałożone kary za zamieszki na Stade Velodrome. Pojawiły się też zgłoszenia dotyczące rasizmu i odpalonych rac.

W międzyczasie rząd UK zaoferował swoją pomoc. Chce wysłać do Francji dodatkową grupę policjantów, którzy mogliby pomóc w zabezpieczaniu czwartkowego spotkania Anglików z Walijczykami w Lens.

W wyniku starć w Marsylii sześciu Brytyjczyków jest hospitalizowanych.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ambitne plany rozwojowe dla West Midlands – pół miliona etatów i prawie 2 mln nowych domów
 Czytaj następny artykuł:
Polska-Irlandia Płn. 1:0