Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Już ponad 120 tys. osób podpisało petycję domagając się drugiego referendum unijnego
Już ponad 120 tys. osób podpisało petycję domagając się drugiego referendum unijnego
Wyborcy, którzy we wczorajszym referendum opowiedzieli się za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej są tak przerażeni perspektywą wyjścia, że na parlamentarnej stronie internetowej stworzyli petycję domagającą się powtórzenia głosowania.

Autorzy i osoby podpisujące petycję domagają się wprowadzenia nowej zasady – powtórzenia referendum w przypadku, gdy jedna lub druga opcja otrzyma mniej niż 60 proc. głosów przy frekwencji niższej niż 75 proc.

Petycja jest tak popularna wśród internautów, że strona petition.parliament.uk ma problemy z normalnym funkcjonowaniem. O godzinie 11:54 zebrano już 101526 podpisów. Przekroczony, więc został próg 100 tys. Jest to warunek konieczny, by sprawą zajęli się deputowani. Jednak drugie referendum unijne jest mało prawdopodobne.

https://petition.parliament.uk/petitions/131215

W czwartek Brytyjczycy zdecydowali, że kraj opuści wspólnotę. Do urn poszło aż 72 proc. uprawnionych do głosowania. Za Brexitem opowiedziało się 51,9 proc. głosujących (17,410,742), a przeciwko 48,1 proc. (16,141,241). Premier David Cameron, który zachęcał do pozostania w UE, dziś rano ogłosił, że ustąpi z urzędu.
 
piątek, 24 czerwca 2016 13:28
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Tegoroczny Moseley Festival rozpocznie się już 1 lipca
  Czytaj następny artykuł:
Polska Ambasada w Londynie o Brexicie