Wiadomości
Przyszła premier Wielkiej Brytanii "Brexit oznacza Brexit”

Przyszła premier Wielkiej Brytanii wykluczyła w poniedziałek drugie referendum w sprawie członkostwa kraju w Unii Europejskiej.
Przyszła premier Wielkiej Brytanii wykluczyła w poniedziałek drugie referendum w sprawie członkostwa kraju w Unii Europejskiej.Theresa May potwierdziła, że będzie respektować wyniki referendum: "Brexit to Brexit - i uczynimy z niego sukces". Jak powiedziała, podzielony kampanią referendalną kraj potrzebuje "zjednoczenia i pozytywnej wizji rozwoju".
Przyszła premier Theresa May już zapowiedziała, że zrobi wszystko, aby ograniczyć napływ imigrantów na Wyspy. W swoich wypowiedziach odmówiła też zagwarantowania prawa pobytu obywatelom państw członkowskich UE, którzy obecnie mieszkają w Wielkiej Brytanii.
Podczas wywiadu 2 lipca, którego tematami był Brexit i przyszłość kraju, May powiedziała, że Londyn powinien twardo negocjować z UE, m.in. w kwestii pracy obcokrajowców. Stwierdziła, że Wielka Brytania zatrzyma niemających obywatelstwa obcokrajowców u siebie tylko pod warunkiem, że kraje Wspólnoty to samo zadeklarują względem Brytyjczyków, mieszkających w Unii.
Nowa szefowa torysów zostanie oficjalnie zatwierdzona na stanowisku premiera w środę wieczorem.
Data utworzenia: wtorek, 12 lipca 2016 07:43
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

Wielka Brytania przygotowuje się na uderzenie sztormu Bram. Met Office w…