Wiadomości
Biali Brytyjczycy mniejszością etniczną za 50 lat
Ekspert od badań na temat populacji, profesor David Coleman z Uniwersytetu w Oxford twierdzi, że ta grupa demograficzna będzie stanowić mniej niż połowę ludności Wielkiej Brytanii za ok. 50 lat.
Powiedział też, że ten stan spowodowany będzie rekordową ilością imigrantów, którzy przybywają do
Wielkiej Brytanii oraz tysiąca Brytyjczyków, którzy wyemigrują z kraju w następnych latach.
- Napływ imigrantów w ostatniej dekadzie był większy niż kiedykolwiek wcześniej – twierdzi Coleman.
Odnosząc się do białych Brytyjczyków, profesor powiedział:
- Przemiana na populację „większości i mniejszości”, kiedykolwiek to nastąpi, będzie reprezentować ogromną zmianę w narodowej tożsamości – kulturalnej, politycznej, ekonomicznej oraz religijnej.
- Powołując się na statystyki, w których przeważa niechęć do tak wysokiej imigracji, wygląda na to, że te zmiany nie spotkają się z przychylnością Brytyjczyków – podsumowuje Coleman.
Źródło: elondyn.pl
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 18 listopada 2010 11:41
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Lotnisko w Birmingham zamknięte | Czytaj następny artykuł: Więcej ścieżek rowerowych w Birmingham |
Gorące Tematy

Wielka Brytania kończy z pracą na całe życie. Rząd ogłasza duże zmiany d…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. DWP potwierdza ważną zmianę

51-letnia Polka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Poruszające oświadczeni…

Reform UK zapowiada nowy podatek dla firm zatrudniających cudzoziemców

Wielka Brytania i UE przyspieszają reset relacji po Brexicie. Padła konk…

Najlepsze nadmorskie miasteczko w Anglii? To miejsce potrafi zachwycić

Nowe zasady podróży po UE. Zmiany odczują pasażerowie Ryanaira, easyJet,…