Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromne kolejki przed portem w Dover i opóźnienia w obsłudze pasażerów

Osoby udające się promem z Dover do Francji muszą czekać w ogromnych kolejkach. Opóźnienia sięgają nawet dziesięciu godzin. Przyczyną są wzmożone kontrole na francuskiej granicy i brak odpowiedniej liczby pracowników.

W weekend na drogach A20 i M20 utworzyły się korki o długości 12 mil. Francuskie służby graniczne są w stanie podwyższonej gotowości w związku z atakami terrorystycznymi, które miały miejsce w ich kraju. Jednym z ostatnich był zamach w Nicei, gdzie podczas Dnia Bastylii terrorysta zabił ponad 80 osób.

W oświadczeniu dotyczącym sytuacji w Dover rzecznik prasowy portu pisze, że w miniony weekend bardzo wielu Brytyjczyków zmierzało na kontynent, a francuskie służby nie były przygotowane na obsłużenie tak dużej liczby turystów. Przez kilka ostatnich nocy tworzyły się zatory, bo brakowało pracowników, przez co nie można było otworzyć wystarczającej liczby punktów odprawy podróżnych. Już w ubiegłym tygodniu port w Dover przekazywał francuskiej stronie swoje obawy dotyczące tej sytuacji, poinformował o nich także brytyjski rząd. Władze oświadczyły, że planują zwiększyć liczbę strażników granicznych.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Chcesz kupić kartę prepaid w Polsce musisz podać dane osobowe
 Czytaj następny artykuł:
5-letni chłopiec utonął w jeziorze – policja aresztowała jego rodziców


// //