Wiadomości
Policja w Niemczech zatrzymała 24-letniego Syryjczyka, informacja o zamachu

Policja zatrzymała w miasteczku Mutterstadt w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech 24-letniego Syryjczyka, po otrzymaniu informacji, że planuje on atak terrorystyczny - podały we wtorek władze sąsiedniego landu Nadrenia Północna-Westfalia.
Policja zatrzymała w miasteczku Mutterstadt w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech 24-letniego Syryjczyka, po otrzymaniu informacji, że planuje on atak terrorystyczny - podały we wtorek władze sąsiedniego landu Nadrenia Północna-Westfalia.Z komunikatu wynika, że chodzi o syryjskiego uchodźcę zatrzymanego w ub. piątek. "W ramach przeprowadzonego dotąd śledztwa nie znaleziono dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia" - głosi komunikat MSW Nadrenii Północnej-Westfalii cytowany przez Reutersa.
AFP cytuje tymczasem rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu według którego były doniesienia o ryzyku zamachu w związku z zaplanowanym na 26-28 sierpnia wznowieniem rozgrywek Bundesligi. "Są informacje, z których wynika, że coś było przewidziane na początek Bundesligi" - powiedział rzecznik.
Jednocześnie nie był on w stanie sprecyzować, na ile przygotowania ewentualnego zamachu były zaawansowane. AFP dodaje, że zatrzymania w Mutterstadt dokonały siły specjalne.
Wcześniej dziennik "Bild" podał na stronach internetowych - również powołując się na rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu - że zatrzymano "wysokiej rangi przedstawiciela terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie", a wcześniej informację na jego temat uzyskano z więzienia w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Pod koniec lipca w Bawarii na południu Niemiec doszło do dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie: w pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób, a w Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.
(PAP)
Data utworzenia: środa, 10 sierpnia 2016 07:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Korzystający z BBC iPlayer będą musieli płacić abonament telewizyjny | Czytaj następny artykuł: Polska najatrakcyjniejszym inwestycyjnie krajem regionu |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. Z…

Paraliż podróży w Wielkiej Brytanii. Wszystkie pociągi Eurostar odwołane…

Wielka Brytania przygotowuje się na opady śniegu i silne mrozy na począt…

Bank Anglii ostrzega właścicieli domów. Co wydarzy się z ratami kredytów…

Duży supermarket rozdaje darmowe owoce w Wielkiej Brytanii. Akcja rusza …

DWP wstrzymuje wypłaty benefitów dla setek tysięcy osób. Skala zmian jes…

HMRC potwierdza nowe stawki Child Benefit od kwietnia 2026. Oto, ile mog…