Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Do 2035 roku 135 tys. Brytyjczyków umrze na raka wywołanego przez spożywanie alkoholu
Do 2035 roku 135 tys. Brytyjczyków umrze na raka wywołanego przez spożywanie alkoholu
W ciągu najbliższych 20 lat 135 tys. Brytyjczyków umrze na choroby nowotworowe spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Do 2035 roku przez nadmierne spożywanie alkoholu na raka będzie umierało rocznie 7,1 tys. osób. To o 13 proc. więcej niż obecnie. Badanie wykonane przez Sheffield University i Cancer Research UK pokazuje, że choroby związane z alkoholem w ciągu następnych dziesięciu lat będą kosztowały NHS 53 mld funtów, 2 mld funtów zostanie przeznaczonych na leczenie nowotworów.

Pomimo tego, że alkohol wywołuje różne rodzaje raka, w tym raka piersi, jelit i gardła, większość społeczeństwa nie zdaje sobie z tego sprawy. Z ankiety przeprowadzonej na 2,1 tys. dorosłych Brytyjczyków wynika, że dziewięciu na dziesięciu respondentów nie łączy alkoholu z zachorowalnością na nowotwór - informuje The Guardian.

Badacze stworzyli model komputerowy, by oszacować liczbę związanych z alkoholem zgonów spowodowanych nowotworem, liczbę pacjentów przyjętych do szpitala oraz całkowity koszt, jaki NHS będzie musiał ponieść w ciągu dwudziestu lat. Założono przy tym, że konsumpcja alkoholu pozostanie zasadniczo na tym samym poziomie, co teraz z niewielkimi rocznymi fluktuacjami.

Statystyki pokazują, że jedna piąta mężczyzn i jedna dziesiąta kobiet spożywa alkohol codziennie. Wiele z tych osób jest w średnim wieku i należy do klasy średniej.
piątek, 18 listopada 2016 07:08
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Muzułmanie chcą, by święto Eid stało się brytyjskim świętem narodowym
  Czytaj następny artykuł:
Ostatnie spotkanie gigantów. Barack Obama z pożegnalną wizytą w Berlinie