Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pijany mężczyzna wjechał nowym mercedesem na tory tramwajowe w Birmingham
Pijany mężczyzna wjechał nowym mercedesem na tory tramwajowe w Birmingham
Nietrzeźwemu i nieubezpieczonemu kierowcy, który wjechał swoim nowym mercedesem na tory tramwajowe w Birmingham na 17 miesięcy odebrano prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 listopada około godziny 7:00. Za kierownicą pojazdu siedział zamieszkały w Donnington w Telford w hrabstwie Shropshire Maurice Cooney. Mężczyzna wjechał na odcinek Midland Metro przeznaczony tylko dla pociągów, utknął tam i spowodował pięciogodzinne utrudnienia w funkcjonowaniu transportu publicznego. Dodatkowo uszkodził swój nowy samochód. Wartość zniszczeń oszacowano na 6 tys. funtów.

Podczas rozprawy, która odbyła się przed Birmingham Magistrates’ Court poinformowano, że 33-latka poddano testowi na trzeźwość. Jego wynik – 86 mikrogramów alkoholu – był ponad dwa razy wyższy niż dopuszczalny limit wynoszący 35 mikrogramów.

Mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwym, braku ubezpieczenia oraz spowodowania niebezpieczeństwa lub utrudnień blokując tory tramwajowe w pobliżu przystanku w Snow Hill - pisze Birmingham Mail.

Adwokat Cooney’a Harjit Rashoda powiedział przed sądem, że brak ubezpieczenia był przeoczeniem związanym z nabyciem nowego Mercedesa, a jego klient sam przyczynił się do wezwania policji, ponieważ wszedł do pobliskiego biurowca i poinformował portiera o zdarzeniu.

Mężczyzna został też ukarany grzywną £246 oraz kosztami procesu £135.
piątek, 18 listopada 2016 09:17
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem w drodze do pracy w Aston
  Czytaj następny artykuł:
Muzułmanie chcą, by święto Eid stało się brytyjskim świętem narodowym