Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 100 tys. podpisów pod petycją, by królowa sama zapłaciła za remont Pałacu Buckingham
100 tys. podpisów pod petycją, by królowa sama zapłaciła za remont Pałacu Buckingham
Ponad 100 tys. osób podpisało już petycję nawołującą królową Elżbietę II do pokrycia kosztów ogromnego remontu czekającego Pałac Buckingham.

Popierający petycję wyrażają swój gniew, ponieważ królewska rezydencja ma przejść remont warty 369 mln funtów, za który ze swoich kieszeni zapłacą podatnicy. Dokument osiągnął 100 tys. podpisów w ciągu zaledwie kilku dni po ogłoszeniu szczegółów renowacji.

Jego autor Mark Johnson mówi, że w kraju panuje kryzys mieszkaniowy, NHS jest niedofinansowany, rządowy program oszczędnościowy zmusza do akceptacji kolejnych cięć budżetowych w usługach publicznych, a teraz rodzina królewska oczekuje od nas, byśmy sięgnęli głębiej do swoich kieszeni i zapłacili za remont Pałacu Buckingham. Majątek Korony jest nie do oszacowania, a to, co się dzieje można opisać według niego tylko jednym słowem – skandaliczne.

W ramach prac remontowych, które mają się rozpocząć w kwietniu przyszłego roku, opisywanych przez oficjeli, jako „niezbędne”, w rezydencji wymienione zostaną bojlery, kable oraz rury - pisze Metro.

Obliczono już korzyści wynikające z tych działań i prognozuje się, że wraz z wydłużeniem godzin otwarcia dla zwiedzających oraz oferowaniem bardziej prywatnych wycieczek, rocznie będzie można zaoszczędzić 3,4 mln funtów.
poniedziałek, 21 listopada 2016 06:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe Birmingham leisure centre – kiedy zostaną otwarte
  Czytaj następny artykuł:
Protest przeciwko rozbudowie lotniska Heathrow