Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nastoletni Polak skazany za włamanie do domu 92-letniej kobiety
Nastoletni Polak skazany za włamanie do domu 92-letniej kobiety
18-letni Mateusz Mikołajewski został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za obrabowanie domu 92-letniej kobiety i próbę włamania do kilku kolejnych.

Zamieszkały przy Grove Street w Mansfield Woodhouse Polak został skazany na pobyt w poprawczaku przez Nottingham Crown Court.

Chłopak skorzystał z kluczy przeznaczonych dla opiekuna znajdujących się w zewnętrznym sejfie, wszedł do domu poszkodowanej i, gdy spała wyniósł należące do niej przedmioty. Polak wkradł się do sypialni i zabrał portfel, w którym było 200 funtów, torbę, w której znajdowały się bilet autobusowy, karty sklepowe oraz kolejne 300 funtów, złoty zegarek, rocznicowy prezent ślubny z pereł, spinki do mankietów należące do zmarłego męża kobiety oraz jego płyty winylowe i narzędzia. Wszystko wrzucił do poszewki na poduszkę – donosi Nottingham Post.

Łupem 18-latka padły też walizka z nebulizatorem należącym do męża ofiary, 48-calowy telewizor, torby sklepowe z kartami bankowymi oraz kapcie.

Mikołajewskiego, który nigdy wcześniej nie był karany, połączono też z czterema innymi próbami włamań. Wszędzie znaleziono jego odciski palców. Polak próbował wejść do domów w Mansfield Woodhouse, Rainworth i Worksop. 18-latek przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów.
piątek, 25 listopada 2016 06:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Podejrzany uciekł w kajdankach i klapkach. Zamknął policjantów na klucz
  Czytaj następny artykuł:
Black Friday 2016 – to już dziś!