Wiadomości
Wzmocniono ochronę świątecznych jarmarków

Brytyjska policja zwiększyła ochronę tutejszych świątecznych jarmarków. Pojawili się na nich funkcjonariusze wyposażeni w broń mający zapobiec ewentualnym, inspirowanym przez ISIS atakom terrorystycznym.
Brytyjska policja zwiększyła ochronę tutejszych świątecznych jarmarków. Pojawili się na nich funkcjonariusze wyposażeni w broń mający zapobiec ewentualnym, inspirowanym przez ISIS atakom terrorystycznym.Służby bezpieczeństwa ostrzegają, że w Wielkiej Brytanii istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia ataków na duże tłumy cywilów stanowiących łatwy cel. Sprawcami zamachów mogą być zarówno członkowie Państwa Islamskiego, jak i Al-Kaidy.
Urzędnicy amerykańskiego Departamentu Stanu ostrzegają swoich obywateli i proszą, by w trakcie podróży po Europie byli bardzo czujni, szczególnie podczas zwiedzania jarmarków.
Jedenaście jednostek wysłano do centrów handlowych, popularnych obiektów turystycznych oraz na dworce składające się z antyterrorystów patrole, które mają wychwytywać ekstremistów przeprowadzających wrogi rekonesans.
Ujawniono, że dwustu żołnierzy SAS ma zostać oddelegowanych na ulice Wielkiej Brytanii, by pomagać policjantom podczas ewentualnego ataku. W centrum Birmingham wzniesiono natomiast betonowe bariery, które mają przeszkodzić terrorystom w zaatakowaniu jarmarku świątecznego przy użyciu samochodów lub ciężarówek.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 101-letni mężczyzna skazany za seksualne wykorzystywanie dzieci | Czytaj następny artykuł: Ruszyła sprawa zamordowanej 30-letniej Polki z Paignton |
Gorące Tematy

W Anglii odmawia się mieszkań socjalnych osobom o najniższych dochodach.…

Wielka Brytania zaskoczona nowymi danymi: odnotowano niespodziewany spad…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1200 GBP. HMRC wzyw…

Wieka Brytania: DWP wypłaca dodatek 737 GBP miesięcznie, niezależnie od …

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Fala grypy w Wielkiej Brytanii: szpitale pękają w szwach. Rekordzista cz…

Czy zarabiasz więcej niż Twoi sąsiedzi? Oto najnowsze dane o dochodach w…