Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy pochodzenia azjatyckiego mają mniejsze szanse na otrzymanie wysokiego stanowiska
Brytyjczycy pochodzenia azjatyckiego mają mniejsze szanse na otrzymanie wysokiego stanowiska
Dzieci pochodzenia bengalskiego i pakistańskiego radzą sobie znacznie lepiej i osiągają wyższe wyniki na każdym poziomie edukacji niż dzieci pochodzące z innych grup etnicznych. Jednak w porównaniu do ich białych rówieśników mają mniejsze szanse na zatrudnienie na stanowiskach menadżerskich i profesjonalistów w danej dziedzinie – pokazują wyniki najnowszego badania.

Raport z tego badania zostanie opublikowany w środę. Jego autorem jest rządowa organizacja Social Mobility Commission. Z dokumentu wynika, że za to zjawisko częściowo odpowiedzialna jest dyskryminacja w miejscu pracy, dotykająca szczególnie muzułmańskie kobiety - pisze The Guardian.

Przewodniczący komisji Alan Milburn mówi, że rezultaty studium pokazują, że przed Wielką Brytanią do pokonania jeszcze daleka droga zanim zacznie się oferować wszystkim członkom grup etnicznych równe szanse. Milburn nawołuje również do rozpoczęcia natychmiastowych działań mających na celu likwidację barier w dostępie do rynku pracy.
środa, 28 grudnia 2016 07:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Rozkład bank holidays w 2017 roku
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zastrzelony w centrum West Bromwich