Wiadomości
Czy Polska przyjmie na leczenie syryjskie sieroty?
Do Aleppo z Krakowa wyruszyły dwie pracownice Polskiej Misji Medycznej. Mają przekazać leki i ocenić stan dzieci, które mogłyby trafić na leczenie do Polski.
- Sopot poprosił nas o przygotowanie do wyjazdu na leczenie dziesięciorga dzieci, Kraków mówi o pięciorgu. Wiemy, że prezydent Gdańska także chciałby pomóc. Jesteśmy przygotowane na piętnaścioro - dwadzieścioro dzieci, które dostałyby opiekę medyczną, operacje ratujące życie, dopasowanie protez czy rehabilitację w naszym kraju - powiedziała Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.
MSWiA nie zgodziło się tymczasem, aby Sopot przyjął dziesięcioro dzieci z syryjskiego Aleppo. W uzasadnieniu swojej decyzji ministerstwo napisało, że lepiej pomagać uchodźcom na miejscu, tam gdzie się schronili. Rzecznik rządu zapewnił, że ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Prezydent Karnowski liczy na spotkanie z przedstawicielem rządu w tej sprawie.
- Przede wszystkim chodzi o sprowadzenie dzieci na leczenie i rehabilitację. Okres sześciu tygodni czy kilku miesięcy nie oznacza osiedlenia się. Nie chcemy ich odrywać od rodzin. Chcemy im pomóc w możliwie dogodny sposób - mówiła druga pracownica Polskiej Misji Medycznej, Ewa Piekarska.
Źródło:x-news.pl
poniedziałek, 06 lutego 2017 08:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące Council Tax
Wielka Brytania zaostrza zasady uzyskania prawa do stałego pobytu
Ryanair ogłasza nową trasę z Wielkiej Brytanii do Polski
HMRC wzywa mieszkańców Wielkiej Brytanii do działania. Mogą odzyskać śre…
Kolejna fala podwyżek podatków w Wielkiej Brytanii. Krytycy ostrzegają p…
Anglia wprowadza ogromne zmiany w supermarketach. Koniec popularnych pro…
DWP ogłasza terminy wypłat zasiłków w październiku oraz dodatkowe formy …