Wiadomości
Dziesiątki milionów muzułmanów popiera ataki terrorystyczne – uważa holenderski profesor

Ekspert ds. migracji ostrzega, że na świecie jest ponad 50 mln muzułmanów skłonnych do zaakceptowania przemocy i wspierania tych, którzy przeprowadzają ataki terrorystyczne w celu obrony islamu.
Ekspert ds. migracji ostrzega, że na świecie jest ponad 50 mln muzułmanów skłonnych do zaakceptowania przemocy i wspierania tych, którzy przeprowadzają ataki terrorystyczne w celu obrony islamu.Holenderski profesor Ruud Koopmans w poniedziałek ostrzegł władze Unii Europejskiej mówiąc, by blokowały wjazd do Europy każdego uchodźcy, którego tożsamość nie może zostać stuprocentowo potwierdzona – donosi Express.
Według naukowca połowa z 1 mld dorosłych muzułmanów na świecie to wyznawcy ultrakonserwatywnego islamu, który nie ma zbytniego poszanowania dla praw kobiet, homoseksualistów czy ludzi innej wiary.
W trakcie wywiadu dla niemieckiej strony Koopmans stwierdził, że ponad 50 mln z grupy konserwatywnych 500 mln jest w stanie zaakceptować przemoc. Cytując wyniki badania przeprowadzonego przez amerykański Pew Research Center profesor poinformował, że w wielu islamskich krajach 14 proc. lokalnych muzułmanów uważa, że samobójcze ataki terrorystyczne, wymierzone w niewinnych ludzi, są czasami lub często usprawiedliwione, jeśli mają na celu obronę islamu.
Holender podkreślił, że Unia Europejska powinna być zdecydowanie bardziej ostrożna i nie pozwalać podejrzanym uchodźcom na niekontrolowane podróże do Europy. Jego zdaniem imigranci i uchodźcy powinni być umieszczani najpierw w specjalnych strefach tranzytowych, w których mieliby przebywać, dopóki ich tożsamość będzie niejasna.
Ostatnia aktualizacja: piątek, 17 lutego 2017 22:36
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Po zabójstwie Henry’ego Nowaka wybuchł spór między UK a USA. Padły ostre…