Wiadomości
W Wielkiej Brytanii powstanie park rozrywki wzorowany na Disneylandzie
Park rozgrywki okrzyknięty „brytyjskim Disneylandem” powstanie na Wyspach w ciągu pięciu lat - informują osoby działające przy tym projekcie. Zostanie wybudowany w Dartford w hrabstwie Kent. Koszt inwestycji to 3,5 mld funtów. Park będzie pierwszą tego typu rozrywką w Wielkiej Brytanii. Znajdzie się w nim 50 różnego rodzaju kolejek i atrakcji, a także mogący pomieścić dwa tysiące osób teatr.
Inwestorem jest firma Paramount, zatem wszystkie atrakcje będą powiązane tematycznie z wyprodukowanymi przez to przedsiębiorstwo filmami. Paramount stoi za takimi hitami, jak „Titanic”, „Iron Man”, „Forest Gump”, czy „Transformers”.
W parku znajdzie się również miejsce dla kolejek nawiązujących do produkcji stacji BBC Worldwide – „Aardman Animations” i „Doctor Who”.
Placówka będzie podzielona na kilka stref: Adventure Isle, Land of Legends, Cartoon Circus, Starfleet Command, Action Square, Port Paramount oraz Entertainment City.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Alarm i nagły powrót samolotu Ryanair. Linia lotnicza w…

Wielka Brytania zmienia zasady dla kont bankowych. Nowe prawo od 28 kwie…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Wielka Brytania: Czynsze biją rekordy i pochłaniają coraz większą część …

Zmiana czasu w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w 2026 roku…

Wielka Brytania: 4-letni chłopiec zmarł po tragicznym wypadku. Policja a…

Wielka Brytania coraz bardziej obawia się wojny. Nowy sondaż i mocny ape…