Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Przełom w transplantologii: 8-letnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii jako pierwsza przeszła pionierskie leczenie
piątek, 22 września 2023 07:56
Przełom w transplantologii: 8-letnia dziewczynka z Wielkiej Brytanii jako pierwsza przeszła pionierskie leczenieAditi Shankar, ośmioletnia dziewczynka, stała się pierwszym pacjentem w Wielkiej Brytanii, który dzięki nowatorskiemu leczeniu uniknął konieczności przyjmowania leków na całe życie w celu zapobiegania odrzutowi przeszczepionego narządu.
Dodaj komentarz
 
Pierwszy w Wielkiej Brytanii przeszczep macicy. Dawcą siostra
środa, 23 sierpnia 2023 10:10
Pierwszy w Wielkiej Brytanii przeszczep macicy. Dawcą siostraW Oxfordzie chirurdzy przeprowadzili pierwszy w Wielkiej Brytanii przeszczep macicy.
Dodaj komentarz
 
Liczba przypadków rzeżączki i kiły w Anglii osiągnęła rekordowy poziom
wtorek, 06 czerwca 2023 10:55
Liczba przypadków rzeżączki i kiły w Anglii osiągnęła rekordowy poziomNowe dane pokazują, że liczba zdiagnozowanych przypadków rzeżączki i kiły w Anglii w zeszłym roku była najwyższa w historii – podało Sky News.
Dodaj komentarz
   
23 000 nadmiarowych zgonów w Anglii spowodowane długim oczekiwaniem na oddziałach ratunkowych
wtorek, 28 lutego 2023 07:56
23 000 nadmiarowych zgonów w Anglii spowodowane długim oczekiwaniem na oddziałach ratunkowychDługie oczekiwanie na oddziałach ratunkowych w Wielkiej Brytanii przyczyniło się do 23 000 dodatkowych zgonów w 2022 r., sugeruje badanie przeprowadzone przez Royal College of Emergency Medicine (RCEM).
Dodaj komentarz
 
Co to jest paciorkowiec A i na jakie objawy należy zwrócić uwagę?
wtorek, 06 grudnia 2022 08:12
Co to jest paciorkowiec A i na jakie objawy należy zwrócić uwagę?Urzędnicy ze służby zdrowia twierdzą, że po śmierci kilku dzieci w Wielkiej Brytanii rodzice powinni być świadomi infekcji zwanej paciorkowcem A.
Dodaj komentarz
 
Liczba dzieci hospitalizowanych z powodu niebezpiecznego wirusa gwałtownie rośnie
piątek, 04 listopada 2022 08:05
Liczba dzieci hospitalizowanych z powodu niebezpiecznego wirusa gwałtownie rośnieRodzice zostali postawieni w stan najwyższej gotowości po tym, jak niepokojące nowe dane ujawniły, że liczba dzieci przebywających w szpitalach z niebezpiecznym wirusem wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia.
Dodaj komentarz
 
Chcesz schudnąć? Profesor z King's College London zdradza prosty sposób
piątek, 10 czerwca 2022 10:53
Chcesz schudnąć? Profesor z King's College London zdradza prosty sposóbTim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King's College London w Wielkiej Brytanii zdradził sposób ułatwiający zrzucenie kilku kilogramów dla osób chcących schudnąć.
Dodaj komentarz
   
Wiek, w którym można kupić papierosy w Anglii, może co roku wzrastać o rok
czwartek, 09 czerwca 2022 09:49
Wiek, w którym można kupić papierosy w Anglii, może co roku wzrastać o rokWiek, w którym ktoś może legalnie kupować papierosy w Anglii, może wzrastać o rok każdego roku, aż nikt nie będzie mógł ich kupić — wynika z recenzji przeprowadzonej na zlecenie rządu.
Dodaj komentarz
 
Co to jest małpia ospa i czy powinniśmy się jej obawiać?
piątek, 20 maja 2022 16:49
Co to jest małpia ospa i czy powinniśmy się jej obawiać?Ilość zakażeń małpią ospą w Wielkiej Brytanii wzrosła ponad dwukrotnie.
Dodaj komentarz
 
Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie otyłych do 2040 r
czwartek, 19 maja 2022 11:19
Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie otyłych do 2040 rWedług najnowszych szacunków do 2040 r. ponad 42 miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii będzie miało nadwagę lub otyłość.
Dodaj komentarz
   
Rodzice 15-latki, która zmarła po zjedzeniu bagietki rozpoczęli badanie reakcji alergicznych za 2,2 miliona funtów
środa, 18 maja 2022 14:09
Rodzice 15-latki, która zmarła po zjedzeniu bagietki rozpoczęli badanie reakcji alergicznych za 2,2 miliona funtówTanya i Nadim Ednan-Laperouse, których 15-letnia córka Natasha, zmarła po ciężkiej reakcji alergicznej na bagietkę Pret a Manager, rozpoczęli przełomowe badania kliniczne o wartości 2,2 miliona funtów.
Dodaj komentarz
 
W ciągu tygodnia ludzie połykają mikrodrobiny plastiku odpowiadające wielkości karty kredytowej
poniedziałek, 18 kwietnia 2022 11:53
W ciągu tygodnia ludzie połykają mikrodrobiny plastiku odpowiadające wielkości karty kredytowejW ciągu tygodnia ludzie połykają około pięciu gramów mikrodrobin plastiku, jest to tyle, ile waży jedna karta kredytowa.
Dodaj komentarz
 
Zadowolenie ze służby zdrowia w UK spadło do najniższego poziomu od 1997 r
środa, 30 marca 2022 09:45
Zadowolenie ze służby zdrowia w UK spadło do najniższego poziomu od 1997 rZadowolenie społeczne z NHS spadło do najniższego poziomu od 1997 r., zaledwie 36% mieszkańców Wielkiej Brytanii jest zadowolonych ze sposobu, w jaki działa służba zdrowia.
Dodaj komentarz
   
Nowy lek na odchudzanie będzie dostępny w Wielkiej Brytanii
wtorek, 08 lutego 2022 14:15
Nowy lek na odchudzanie będzie dostępny w Wielkiej BrytaniiMiliony otyłych mieszkańców Wielkiej Brytanii będzie uprawnionych do zastrzyków odchudzających w NHS, ogłosili dziś szefowie służby zdrowia.
Dodaj komentarz
 
Bezpłatne lekarstwa dla osób starszych w UK mogą zostać wycofane od kwietnia
poniedziałek, 24 stycznia 2022 11:18
Bezpłatne lekarstwa dla osób starszych w UK mogą zostać wycofane od kwietniaLekarstwa, które od ponad 25 lat, były bezpłatne w NHS dla osób w wieku 60 lat i starszych, mogą stać się płatne.
Dodaj komentarz
 
Nowa Zelandia zabroni palenia papierosów przyszłym pokoleniom
czwartek, 09 grudnia 2021 12:48
Nowa Zelandia zabroni palenia papierosów przyszłym pokoleniomNowa Zelandia wprowadzi zakaz sprzedaży tytoniu następnemu pokoleniu, aby ostatecznie zaprzestać palenia papierosów w kraju.
Dodaj komentarz
 
E-papierosy będą przepisywane przez NHS, aby pomóc rzucić palenie
piątek, 29 października 2021 08:20
E-papierosy będą przepisywane przez NHS, aby pomóc rzucić palenieRząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że wkrótce elektroniczne papierosy mogą być przepisywane przez NHS, aby pomóc ludziom rzucić palenie.
Dodaj komentarz
   
Tabletki za 29 pensów zmniejszają ryzyko hospitalizacji z powodu Covid-19 o jedną trzecią
piątek, 29 października 2021 07:50
Tabletki za 29 pensów zmniejszają ryzyko hospitalizacji z powodu Covid-19 o jedną trzeciąWedług najnowszych badań tani lek przeciwdepresyjny zmniejsza ryzyko hospitalizacji wśród nieszczepionych osób dorosłych zakażonych koronawirusem.
Dodaj komentarz
 
Lekarze rodzinni w UK zaczną przyjmować pacjentów osobiście.
środa, 13 października 2021 10:44
Lekarze rodzinni w UK zaczną przyjmować pacjentów osobiście.Według brytyjskich mediów lekarze rodzinni w Wielkiej Brytanii zostaną poinstruowani, aby zrezygnowali z zasad dotyczących koronawirusa, zaczęli osobiście przyjmować większą liczbę pacjentów.
Dodaj komentarz
 
Czekają nas najgorsze przeziębienia w życiu?
czwartek, 23 września 2021 14:50
Czekają nas najgorsze przeziębienia w życiu?Prawdopodobnie coraz więcej osób, które korzystają z transportu publicznego, słyszy o wiele więcej ciągania nosem i kaszlania.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 17