Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Zdrowie Awaria systemów informatycznych w 2 szpitalach - pacjenci musieli czekać nawet 10 godzin na przyjęcie do A & E
Awaria systemów informatycznych w 2 szpitalach - pacjenci musieli czekać nawet 10 godzin na przyjęcie do A & E

Na oddziałach ratunkowych dwóch lokalnych szpitalów zapanował chaos po awarii systemów komputerowych – podaje Birmingham Live.

Według źródła na które powołuje się Portal niektórzy pacjenci musieli czekać nawet 10 godzin na przyjęcie, a średnio pacjenci w A & E czekali od sześciu do siedmiu godzin.


Problem dotyczy City Hospital w Winson Green i Sandwell General Hospital w West Bromwich w których systemy informatyczne uległy awarii.

Awaria miała nastąpić 9 października po południu i od tego czasu zostały zablokowane wszelkie dane.

Personel nie ma dostępu do dokumentacji pacjentów, a wszystkie nowe notatki i informacje medyczne są sporządzane ręcznie, a nie na komputerach.

Według źródła na które powołuje się Birmingham Live w tym czasie w dwóch szpitalach zostało przyjęte około 10 000 pacjentów.


Toby Lewis dyrektor Sandwell and West Birmingham Hospitals NHS Trust przyznał że obecnie mają problem z jednym z serwerów, co ogranicza dostęp do niektórych systemów informatycznych.

Lewis zapewnił też że oba szpitale w dalszym ciągu są w stanie bezpiecznie przyjmować i leczyć pacjentów i żadne dane pacjentów nie zostały utracone.

środa, 17 października 2018 07:17
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Theresa May: Umowa z Unią Europejską jest możliwa do osiągnięcia
  Czytaj następny artykuł:
Pierwszy śnieg w UK spadnie już pod koniec października?