Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Zdrowie Theresa May: Umowa z Unią Europejską jest możliwa do osiągnięcia
Theresa May: Umowa z Unią Europejską jest możliwa do osiągnięcia

Nadal uważam, że wynegocjowanie umowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Nadal uważam, że taka umowa jest możliwa do osiągnięcia i taki jest duch, w którym będę nadal współpracować z naszymi europejskimi partnerami – powiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May podczas sprawozdania z rozmów brexitowych w brytyjskim parlamencie.


Zdaniem szefowej brytyjskiego rządu, w ostatnich tygodniach poczyniono znaczące postępy w kolejnych obszarach porozumienia pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią.

- W marcu uzgodniliśmy tekst prawny dotyczący okresu wdrażania, praw obywatelskich i rozliczenia finansowego. Teraz poczyniliśmy duży postęp w zakresie tekstu dotyczącego większości nierozstrzygniętych kwestii. Biorąc pod uwagę kształt porozumienia, warunki naszego wyjścia z Unii Europejskiej są teraz jasne – poinformowała Theresa May.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.


W negocjacjach pomiędzy UK i Unią nie osiągnięto jeszcze porozumienia w sprawie warunków wyjścia i przyszłych relacji. Głównym punktem spornym pozostaje kwestia granicy z Irlandią.

Zgodnie z negocjowanym porozumieniem z UE o okresie przejściowym dotychczasowe zasady, w tym dotyczące swobody przepływu osób, będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 roku.

Dziś rozpocznie się dwudniowy szczyt przywódców Unii Europejskiej

Źródło:x-news

środa, 17 października 2018 07:35
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Byłem niewolnikiem w Anglii. Wstrząsające wyznanie ofiary współczesnego niewolnictwa
  Czytaj następny artykuł:
Awaria systemów informatycznych w 2 szpitalach - pacjenci musieli czekać nawet 10 godzin na przyjęcie do A & E