Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Zdrowie Supermarkety sprzedają napoje energetyczne dzieciom pomimo wprowadzenia zakazu
Supermarkety sprzedają napoje energetyczne dzieciom pomimo wprowadzenia zakazu

Dobrowolny zakaz sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci w wieku poniżej 16 lat jest rutynowo lekceważony przez supermarkety, sugerują badania.

Większość nieletnich "tajemniczych klientów", którzy zostali wysłani do placówek największych supermarketów, które publicznie zobowiązały się do wprowadzenia tego zakazu, była w stanie kupić napoje energetyczne bez żadnych problemów.


Asda, Aldi, Co-op, Lidl, Morrisons, Tesco, Sainsbury’s oraz Waitrose zobowiązały się, że klienci kupujący napoje zawierające więcej niż 150 mg kofeiny na litr produktu będą proszeni o udowodnienie, że są w wieku powyżej 16 lat.

Decyzja o zakazie została powzięta po działaniach aktywistów nawołujących do wprowadzenia obostrzeń dotyczących sprzedaży napojów energetycznych dzieciom. Okazało się bowiem, że poziom kofeiny i cukru w tego typu produktach pozostaje nadal wysoki pomimo zmian składów związanych z nadchodzącym podatkiem od napojów bezalkoholowych.

Jednak niezależna grupa testująca zakupy Serve Legal poinformowała, że z 550 zakupów testowych przeprowadzonych przy pomocy w brytyjskich supermarketach w 54 procentach sprzedano napoje energetyczne bez pytania nieletnich o wiek.

wtorek, 20 listopada 2018 16:27
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Ikea w Wednesbury oferuje w tym roku choinkę za 5 funtów
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch braci skazanych na dożywocie za zamordowanie mężczyzny w Handsworth