Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Bulwersujące metody nauczania w szkołach, które próbowali przejąć muzułmanie

Podczas posiedzenia komisji dyscyplinarnej, która bada sprawę spisku o nazwie „Koń Trojański” zawiązanego przez muzułmanów i mającego na celu przejęcie szkół w Birmingham dowiedziono, że uczennicom Park View Academy w Alum Rock tłumaczono, że kobiety, które odmawiają swoim mężom seksu będą ukarane i trafią do piekła.

To nie jedyne bulwersujące zdarzenia, jakie odnotowano w tej placówce. O tym, co się tam działo, poinformował były pracownik. Chłopców uczęszczających do Park View celowo nie uczono jak zakładać prezerwatywy, a edukacja seksualna wiązała się ściśle tylko z pojęciem małżeństwa.

W szkole istniał „Morality Squad” złożony ze starszych uczniów, którzy szpiegowali młodszych kolegów i donosili na dziewczęta, które podejrzewano o to, że są w związkach. Za pomocą systemu nagłaśniającego wyczytywano pro islamskie przesłania, rozdawano również ulotki informujące o religii muzułmanów.

Uczennicom w szkole nie wolno było grać w tenisa z chłopcami, nie mogły one również wziąć udziału w turnieju siatkówki, bo byli na nim obecni mężczyźni. Udowodniono również, że w szkole była segregacja uczniów według płci - donosi Daily Mail.

Podczas posiedzenia National College for Teaching and Leadership w Coventry dwóch nauczycieli - Akheel Ahmed i Inamulhaq Anwar zostało oskarżonych o usiłowanie włączenia ekstremistycznego, islamskiego nauczania do programu szkolnego. Zarzuca się im też zachowanie niezgodne z profesją nauczyciela oraz okrycie zawodu złą sławą. Dodatkowo Anwar zarządzał także Nansen Primary School w Birmingham. W związku z tym przedstawiono mu kolejny zarzut związany z próbą ingerencji w tamtejszy program nauczania.

Mężczyźni przyznali, że podczas spotkania, które odbyło się w marcu 2014 roku zgodzili się na przeprowadzenie religijnej indoktrynacji uczniów. Obaj należeli do grupy „Park View Brotherhood”.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Skandal w szpitalu w Wolverhampton – raka leczono niesprawdzonymi metodami
 Czytaj następny artykuł:
Pracownicy w West Midlands mają rocznie prawie 2 tys. funtów mniej niż w 2010 roku


// //