Wiadomości
Brytyjczyk śmiertelnie potrącił imigranta blokującego mu drogę w Calais
Do wypadku doszło przy zjeździe 47. na drodze A 16 prowadzącej od granicy z Belgią na przedmieścia Paryża. Kierowca, którego tożsamości nie ujawniono, gwałtownie skręcił, by ominąć grupę imigrantów próbujących zatrzymać jego pojazd. To dość popularna taktyka, z której korzystają osoby chcące dostać się do ciężarówek i vanów zmierzających do tunelu pod kanałem La Manche lub na promy płynące do Wielkiej Brytanii – pisze BBC.
Gdy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że potrącił dwie osoby, zatrzymał pojazd i wyszedł z niego, by sprawdzić, co się stało. Pascal Marconville – prokurator z pobliskiego Boulogne-sur-Mer – powiedział, że Brytyjczyk próbował ratować rannych, ale został zaatakowany przez imigrantów. Zdecydował się odjechać i udał się na posterunek policji znajdujący się przy wjeździe to tunelu. Tam złożył zeznania.
Brytyjczyka poddano testom na obecność alkoholu i narkotyków. Ich wyniki były negatywne, a wyjaśnienia, które złożył sugerowały, że do tragedii doszło w wyniku wypadku.
Data utworzenia: wtorek, 11 października 2016 07:33
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: „One Day Without Us” – czyli strajk imigrantów w UK | Czytaj następny artykuł: Mężczyzna wyciął dziurę w spodniach i obnażał się w Library of Birmingham |
Gorące Tematy

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowy prąd i 12 000 …

„Stoozing” może przynieść nawet 5000 GBP rocznie. Na czym polega ta meto…

Premier Wielkiej Brytanii zapowiada serię zmian. Mają obniżyć koszty życ…

Wielka Brytania może wrócić na jednolity rynek UE. Andy Burnham otrzymał…

Jet2 potwierdza zasadę 4,5 godziny na 12 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Morderstwo w Sutton Coldfield. Mężczyzna zginął od ciosów nożem

Wielka Brytania zakaże „pułapek subskrypcyjnych”. Nowe przepisy już od s…