Wiadomości
Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku. Przyleciał na protest do Birmingham
Brytyjskie służby graniczne nie wpuściły Jacka Międlara na teren Zjednoczonego Królestwa. Miał wziąć udział w antymuzułmańskiej manifestacji organizacji Britan First w Birmingham.

Były ksiądz miał zamiar wystąpić na wiecu przeciwko muzułmanom organizowanym przez organizację Britain First w Birmingham, dzieisaj o godzinie 13:00.
Oprócz niego w wiecu mieli uczestniczyć m.in. narodowy aktywista Piotr Rybak, który był w przeszłości skazany na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda podczas manifestacji Obozu Radykalno-Narodowego i nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, a także Miriam Shaded kontrowersyjna aktywistka i publicystka.
Międlar został także zatrzymany w lutym br., kiedy odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii na lotnisku Londyn Stansted i zmuszono do powrotu do Polski.
"Uważamy, że planowane przez Pana działania w Wielkiej Brytanii stanowią poważne zagrożenie dla społeczeństwa i mogą zwiększyć napięcia między lokalnymi społecznościami" - napisały wówczas służby graniczne w oficjalnym liście, tłumacząc przyczyny decyzji.
sobota, 24 czerwca 2017 13:59
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Rekordowa liczba donosów do HMRC. Brytyjczycy coraz częściej donoszą na …
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla osób pobierających benefity. Kobieta tr…
Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii zapłacą wyższe podatki. Pięć spo…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Mogą st…
Birmingham Council wypłaci odszkodowanie mieszkance za brak odbioru śmie…
Aldi wydaje pilne ostrzeżenie dla klientów. Supermarket zwróci pieniądze
Miliony kierowców utkną w korkach w sierpniowy bank holiday. Oto drogi n…