Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat 12 imigrantów znaleziono w ciężarówce-chłodni w Belgii
12 imigrantów znaleziono w ciężarówce-chłodni w Belgii

Belgijska policja poinformowała, że odkryła 12 imigrantów w ciężarówce chłodni na parkingu przy autostradzie na północy kraju.

Kierowca ciężarówki, którą przewożone były owoce i warzywa, zadzwonił na policję, bo na parkingu zaczął podejrzewać, że ktoś może być w środku.

Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie 12 mężczyzn - 11 z Syrii i jednego z Sudanu. Wszyscy zostali przekazani urzędnikom imigracyjnym w Antwerpii.

Nielegalni imigranci często próbują wykorzystywać samochody chłodnie, bo ukrywając się w nich mają większe szanse, że ominą system skanerów ciepła i nie zostaną wykryci.


Belgijskie firmy narzekają, że mają coraz większe problemy ze znalezieniem kierowców chcących jeździć z ładunkami do Wielkiej Brytanii.

Chcący przedostać się na Wyspy wdzierają się do naczep i liczą na to, że niespostrzeżeni przeprawią się na drugą stronę kanału La Manche, a za przemyt imigrantów grozi kara 2 tys. funtów od osoby.

Gdyby kierowca, który powiadomił policję w Belgii, zawiózł 12 imigrantów do Wielkiej Brytanii i został przyłapany to groziłaby mu kara 24 tys. funtów.

Tydzień temu w ciężarówce chłodni w Wielkiej Brytanii znaleziono ciała 39 imigrantów. Ciężarówka przyjechała do Wielkiej Brytanii z belgijskiego portu w Zeebrugge.

środa, 30 października 2019 23:33
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Boris Johnson obiecuje, że wygra wybory i doprowadzi w styczniu do Brexitu
  Czytaj następny artykuł:
Kampania 'Przygotuj się na brexit' zawieszona. Zmarnowano 100 mln funtów