Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę na planie filmowym

Aktor Alec Baldwin przez przypadek postrzelił śmiertelnie na planie westernu "Rust" 42-letnią operatorkę Halynę Hutchins.

Aktor zranił również reżysera filmu Joela Souzę. Według wstępnych ustaleń policji na planie filmowym w stanie Nowy Meksyk doszło do wypadku.


Jak podają media Alec Baldwin, główna gwiazda tej produkcji, wystrzelił z pistoletu-rekwizytu.

Choć nie miało prawa dojść do wypadku, raniona została operatorka Halyna Hutchins i reżyser Joel Souza. Hutchins zmarła w szpitalu, do którego transportowano ją helikopterem. Ranny Souza także wymagał interwencji lekarzy.

Film kręcony był w Bonanza Creek Ranch, często wynajmowanym przez filmowców, zwłaszcza do kręcenia westernów.

Jak oświadczyło biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, Hutchins i Souza „zostali postrzeleni, gdy rekwizytowa broń palna została odbezpieczona przez 63-letniego Aleca Baldwina, producenta i aktora”.


Plan filmu został zamknięty na czas śledztwa. Z relacji mediów wynika, że Baldwin nie zdawał sobie sprawy z tego, jaką amunicją jest naładowana broń.

Rzecznik produkcji powiedział, że „praca została wstrzymana na czas nieokreślony” oraz że „bezpieczeństwo obsady i załogi jest sprawą najbardziej priorytetową”.

Poinformowano również, że nikt nie został zatrzymany w związku z tym incydentem i nie wniesiono żadnych zarzutów. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków, a śledztwo jest w toku.

Lokalne media podały, że „Alec Baldwin był widziany we łzach przed biurem szeryfa”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
14-letni chłopiec oskarżony o morderstwo pięciolatka
 Czytaj następny artykuł:
Boris Johnson odmawia wprowadzania Planu B, pomimo wzrostu liczy zakażeń i hospitalizacji i zgonów