Wiadomości
Biali chłopcy z biedniejszych rodzin są słabsi w szkole
Biali chłopcy z rodzin z klasy pracującej wypadają w szkołach gorzej niż ich rówieśnicy z mniejszości etnicznych. Największe różnice występują w pierwszych latach szkoły.

Spośród białych chłopców tylko 29% spełnia wymagane standardy w porównaniu do 40% uczniów płci męskiej z Pakistanu, Karaibów czy przedstawicieli innych mniejszości. Duże różnice dotyczą także płci: 57% dziewczynek w wieku 4 – 5 lat osiąga dobre wyniki w nauce podczas, gdy wśród chłopców odsetek wynosi 42%.
Różnice są mniejsze w późniejszych latach edukacji, ale Birmingham City Council uważa, że edukacja chłopców z Northfield, Shard End i Kingstanding pozostaje problemem. Tylko 36% szesnastolatków z biedniejszych rodzin – którzy korzystają z darmowych szkolnych obiadów – kończy szkołę z pięcioma dobrymi ocenami na GCSE. Dwie trzecie uczniów, którzy nie korzystają z dofinansowania, spełnia standardy.
Najlepsze wyniki w nauce osiągają dziewczęta o hinduskim pochodzeniu, aż 87%, podczas gdy średnia miasta wynosi 60% i jest zbliżona do średniej krajowej.
Urzędnicy chcą, by Local Education Authority dostało większą władzę i mogło bardziej mieszać się w sprawy szkół, które osiągają kiepskie wyniki. Obecnie angażują się w sprawy dziesięciu placówek edukacyjnych, ale nie podano jakich.
piątek, 21 lutego 2014 09:41
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Kolejny duży bank zamyka oddziały w Wielkiej Brytanii – tysiące klientów…
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Kolejna fala upałów w Wielkiej Brytanii – temperatury do 33°C przez pona…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii: rząd wydaje ostrzeżenie zdrowotne, rośn…
Brytyjska poczta wprowadza ogromne zmiany w dostawach – co to oznacza dl…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…