Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

"Ciemnogród i średniowiecze"- debata w europarlamencie nt. sytuacji kobiet w Polsce

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o prawach kobiet w Polsce. Impulsem do niej było skierowanie do dalszych prac w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji.

Gdy dyskusja w europarlamencie startowała, było już wiadomo, że komisja polskiego Sejmu opowiedziała się za odrzuceniem tego projektu. Mimo to nie brakowało na sali emocji.

- Prawo i Sprawiedliwość zafundowało własnym wyborcom bardzo duże przeciążenia, schlebiając gustom radykalnych środowisk kościelnych i prawicowych. To poważny błąd, a za błędy się płaci - uważa Bronisław Komorowski. Były prezydent skomentował decyzję sejmowej komisji sprawiedliwości, która opowiedziała się za odrzuceniem obywatelskiego projektu komitetu Stop Aborcji. - Ta sprawa znowu zbudowała nam opinię kraju, który cofa się do średniowiecza - dodał.

Ostateczna decyzja w sprawie dalszych prac nad projektem, zaostrzającym przepisy w sprawie aborcji, zapadnie dziś na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Projekt przewiduje całkowity zakaz aborcji, a w niektórych przypadkach nawet karanie kobiet.

Źródło:x-news
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Nożownik zaatakował policjantów w Brukseli. Prokuratura: To mógł być akt terroru
 Czytaj następny artykuł:
18-latek ugodzony nożem przy wejściu do Bournville College