Wiadomości
Dwóch Polaków aresztowanych za robienie graffiti polskich klubów piłkarskich
Policja aresztowała dwóch Polaków, którzy wymalowali na ścianach budynków w Tunbridge Wells w hrabstwie Kent napisy odnoszące się do polskiego klubu piłkarskiego i jego kibiców.Kilka budynków znajdujących się na Camden Road, w tym World Of Sewing, zostało oszpeconych wymalowanymi różową farbą napisami „Wisła Sharks” oraz „Wisła Kraków”. Sharks to grupa kibiców krakowskiego klubu znana ze swojego antysemityzmu i skłonności do przemocy – pisze Kent Live.
Rzecznik prasowy Kent Police mówi, że funkcjonariusze otrzymali wezwanie w tej sprawie w czwartek 17 listopada o godzinie 21:42. Przybyli na miejsce policjanci aresztowali dwóch mężczyzn. Pierwszym z nich jest nieposiadający stałego adresu 26-letni Sebastian Tancula, a drugim jego rówieśnik, zamieszkały przy Beech Street w Tunbridge Wells Damian Filipek. Obydwaj usłyszeli zarzut niszczenia mienia.
Graffiti w Wielkiej Brytanii traktowane jest jako akt wandalizmu i niszczenia mienia, dlatego jest traktowany jako przestępstwo kryminalne.
Data utworzenia: poniedziałek, 21 listopada 2016 16:18
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 41 Polaków wyrzuconych z samolotu w Brukseli | Czytaj następny artykuł: Zabił 6-letnią siostrę i poszedł do pracy |
Gorące Tematy

Wielka Brytania szykuje się na falę podwyżek. Tyle więcej zapłacisz za z…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania latarek i baterii …

1,3 mln osób w Wielkiej Brytanii musi zapłacić 300 GBP do HMRC. Ruszyła …

Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla pasażerów. Latem możliwe odwołania …

Wielka Brytania: Sainsbury’s zabiera głos w sprawie braków paliwa. Kiero…

Wielka Brytania: zaczęły się odwołania lotów. Linie reagują na rosnące k…

Wielka Brytania dopłaci do rachunków za energię, ale nie każdy dostanie …