Wiadomości
15 lat więzienia dla chirurga, który przeprowadzał niepotrzebne operacje
Paterson został uznany winnym 17 zarzutów bezpodstawnego naruszenia zdrowia pacjentów oraz trzech zarzutów bezpodstawnego zranienia 10 pacjentów. Nottingham Crown Court skazał lekarza na 15 lat więzienia.

Ian Paterson nadużył zaufania oraz pozycji wiodącego chirurga w swojej dziedzinie, aby przekonać osoby, które się do niego zwracały, że grozi im nowotwór piersi i wymagane jest przeprowadzenie operacji.
Podczas rozprawy ujawniono, że w latach 1997-2011 chirurg przeprowadził inwazyjne operacje piersi u dziewięciu kobiet i jednego mężczyzny w prywatnym szpitalu Little Aston w Sutton Coldfield i Parkway w Solihull. Jego pacjenci byli w wieku od 25 do 55 lat. Jedna z kobiet przez szesnaście lat poddała się aż dwunastu zabiegom.
czwartek, 01 czerwca 2017 08:43
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair zapowiada anulowanie lotów z Wielkiej Brytanii do popularnych mi…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii przyniesie nawet 35°C i tropikalne noce
Ukryte kody w Sainsbury’s, Asda, Tesco i Morrisons. Jak sprawdzić świeżo…
Duże miasto w Midlands uznane za najbardziej niebezpieczne – i to nie je…
Aldi ogłasza listę 11 nowych lokalizacji sklepów, które otworzy w 2025 r…
Wielka Brytania wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące podroży do krajów str…
Duży brytyjski bank obniży oprocentowanie kredytów hipotecznych o 0,25%