Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szkolne inicjatywy mające zwalczać otyłość nie przynoszą żadnych rezultatów

Szkolne programy zachęcające dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania nie mają żadnego pozytywnego wpływu na redukcję otyłości - donoszą autorzy badania, którego wyniki opublikowano w „British Medical Journal”.

Ponad sześciuset uczniów szkół podstawowych w regionie West Midlands wzięło udział w rocznym programie mającym zwalczać otyłość. Wyniki badania pokazały, że nie odnotowano żadnej poprawy w kwestiach aktywności fizycznej czy zdrowego żywienia.

Przedstawiciele sektora zdrowotnego zapewniają, że współpracują z przemysłem i chcą doprowadzić do tego, aby produkowano zdrowsze jedzenie. Tłumaczą, że program redukcji ilości wykorzystywanego cukru oraz rządowy pomysł wprowadzenia podatku cukrowego pomogą zwalczać dziecięcą otyłość.

Badacze z University of Birmingham są zdania, że większy wpływ niż szkolne inicjatywy mają na dzieci rodziny, społeczności, w których funkcjonują oraz sektor produkcji żywności.

Z danych wynika, że w Wielkiej Brytanii jedna czwarta dzieci zaczynających szkołę ma nadwagę, a jedna dziesiąta cierpi na otyłość. Do momentu ukończenia szkoły podstawowej liczba otyłych dzieci podwaja się i wynosi jedną piątą.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem na jednej z ulic w Digbeth
 Czytaj następny artykuł:
Podczas dwudniowej akcji policji zatrzymano 11 osób i znaleziono uprawę marihuany.