Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rośnie liczba nastolatków wykorzystywanych seksualnie przez innych nastolatków

Organizacja charytatywna Childline ostrzega, że liczba młodych ludzi, którzy są wykorzystywani seksualnie przez innych nastolatków, staje się ogromnym problemem.

Organizacja charytatywna twierdzi, że w latach 2017/18 w nastąpił 29-procentowy wzrost przypadków, w których młodzi ludzie są wykorzystywani seksualnie przez swoich rówieśników.


Organizacja przeprowadziła około 3878 sesji, w których doradcy pracowali, aby pomóc młodym ludziom wykorzystanym przez rówieśników.

Tylko w Birmingham odbyło się 584 sesji doradczych na ten temat, co stanowi wzrost o 28 procent w stosunku do poprzedniego roku.

National Society for the Prevention of Cruelty to Children uważa, że skala problemu może być znacznie większa, ponieważ wiele dzieci i nastolatków nie rozumie, że to, co się z nimi stało, jest nadużyciem i nie zgłasza problemu.

W związku z tym Childline zainicjowała kampanię #ListenToYourSelfie, aby pomóc nastolatkom rozpoznać, czy znajdują się w niezdrowej relacji i zachęcić tych, którzy jej doświadczyli, do zabrania głosu.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja w UK przygotowała specjalne uniformy dla muzułmanek
 Czytaj następny artykuł:
Wszystkie scenariusze Brexitu przyniosą straty dla brytyjskiej gospodarki