Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Molestowanie seksualne staje się normą wśród uczniów w Wielkiej Brytanii

Molestowanie seksualne i nadużycia seksualne w sieci stają się normą wśród dzieci w wieku szkolnym — napisał w opublikowanym w czwartek raporcie Ofsted.

Jak zauważono w raporcie, normą stało się też przesyłanie nagich zdjęć, a niektóre dziewczynki są proszone przez chłopców nawet 11 razy w ciągu jednego dnia o wysłanie im swoich nagich lub półnagich zdjęć.


Inspektor Ofsted Amanda Spielman powiedziała, że nauczyciele, rząd, a nawet sam Ofsted, nie są przygotowani na skalę nadużyć seksualnych wśród dzieci.

Uczniowie sami nie widzą sensu w zgłaszaniu nadużyć, ponieważ zdarza się to tak często, a nauczyciele albo nie doceniają problemu, albo nie czują się odpowiednio przygotowani do radzenia sobie z nim.

Raport wykazał również, że dziewięć na dziesięcioro dziewcząt doświadczało seksistowskich wyzwisk i wysyłano im niechciane zdjęcia lub filmy o treści seksualnej.


Inspektorzy dowiedzieli się również, że niektórzy chłopcy zbierają nagie zdjęcia i udostępniają je w mediach społecznościowych.

Uczniowie, z którymi przeprowadzono wywiady, mówili, że molestowanie seksualne i seksistowskie wyzwiska zdarzają się tak często, że stały się powszechne.

Ofsted odwiedził 32 państwowe i prywatne szkoły i uczelnie i rozmawiał z ponad 900 młodymi ludźmi na temat molestowania seksualnego po tym, jak tysiące anonimowych doniesień zostało zamieszczonych na stronie Everyone’s Invited.

W środę wieczorem strona internetowa poinformowała, że ​​ma doniesienia o nadużyciach z prawie 3000 szkół w Wielkiej Brytanii.


Jedna z uczennic powiedziała inspektorom: „Kształcenie chłopców nie powinno być naszym obowiązkiem”.

Wielu nauczycieli natomiast stwierdziło, że nie czują się przygotowani do nauczania poza ich specjalizacją lub przyznało, że brakuje im wiedzy na tematy takie jak zgoda na seks, zdrowe relacje i udostępnianie obrazów seksualnych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Światowi przywódcy z elektrośmieci. Proekologiczna rzeźba przed szczytem G7 w Kornwalii
 Czytaj następny artykuł:
21 czerwca zostanie zniesiona tylko część ograniczeń dystansu społecznego?