Wiadomości
Minimalna stawka ma wzrosnąć do £6,50 na godzinę
Stawka minimalna powinna wzrosnąć o 3% - uważa Low Pay Commision. Pensje miałyby wzrosnąć w październiku i być pierwszą z serii podwyżek, które powróciłyby jej wartość, która była planowana kryzysem.

Pensje miałyby wzrosnąć w październiku i być pierwszą z serii podwyżek, które powróciłyby jej wartość, która była planowana kryzysem. Skarb Państwa chce też, by kolejne podwyżki były większe od poziomu inflacji.
Vince Cable, który podejmie oficjalną decyzję w tej sprawie, twierdzi, że pierwszy wzrost płac nie będzie bardzo wysoki, ale znaczący. Ma to by pierwsza realna podwyżka od 2008r.
George Osborne sugerował wcześniej, że w przyszłym roku minimalna stawka powinna wynosić £7 za godzinę. W ten sposób mógłby udowodnić wyborcom jeszcze przed wyborami, że wyjście z kryzysu jest dobre dla wszystkich, nie tylko dla najbogatszych.
Raport przygotowany prze Treasury potwierdza, że po pięciu latach wzrostu gospodarczego przedsiębiorców stać na podwyżkę płac. Jednak, aby to osiągnąć lutowy wzrost płac musiałby dotyczyć bezprecedensowej podwyżki w wysokości 50p, czyli 7,7%.
czwartek, 27 lutego 2014 08:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące podroży do krajów str…
Miliony osób w Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek do 300 GBP. Wnioski j…
Duże miasto w Midlands uznane za najbardziej niebezpieczne – i to nie je…
HMRC wykorzystuje sztuczną inteligencję do monitorowania mediów społeczn…
Duży dostawca energii oferuje wybranym mieszańcom Wielkiej Brytanii dwa …
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla podatników w Wielkiej Brytanii. Zapowi…
Ryanair uruchamia nową trasę z lotniska w Wielkiej Brytanii