Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii
Najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii opublikowano listę dziesięciu najlepszych krajowych uniwersytetów. W rankingu znalazły się miejsca dla dwóch nowych uczelni.

Studenci z Loughborough i University College London mogą się czuć wyróżnieni, gdyż to właśnie te dwie szkoły wyższe debiutują wśród najlepszych w UK. Ranking został sporządzony przez Complete University Guide. Od zeszłego roku Loughborough poczyniło znaczny postęp i awansowało o sześć oczek na siódme miejsce, a UCL znalazło się na dziesiątej pozycji (awans o trzy lokaty).

Z pierwszej dziesiątki wypadły Surrey i Exeter zajmując odpowiednio jedenastą i trzynastą pozycję. Dwie najlepsze placówki, to Cambridge i Oxford. Po raz szósty z rzędy Cambridge zajęło najwyższe miejsce.

Przyszli studenci, którzy wybierają uniwersytet pod kątem szans na szybkie zdobycie zatrudnienia, powinni zainteresować się trzema uczelniami - St George’s, Imperial College London oraz Cambridge. Ponad 93 proc. absolwentów St George’s z 2013 i 2014 roku znalazło pracę w zawodzie bądź kontynuuje naukę. W przypadku Imperial College odsetek ten wynosi 91.1 proc., a Cambridge 89,3. Najgorzej pod tym względem wypadł University of East London, bo zaledwie 45,6 proc. osób, które go ukończyły ma teraz pracę lub dalej się uczy.

1. Cambridge
2. Oxford
3. London School of Economics
4. Imperial College London
5. St Andrews
6. Durham
7. Loughborough
8. Warwick
9. Lancaster
10. University College London.
środa, 27 kwietnia 2016 07:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Odrzucono plan przyjęcia 3000 dzieci z Syrii
  Czytaj następny artykuł:
Great Birmingham 10k 2016