Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Rodzina Absolwenci uczelni wyższych uciekają z Birmingham
Absolwenci uczelni wyższych uciekają z Birmingham
Prawie dwie trzecie absolwentów szkół wyższych działających w Birmingham wyjeżdża z miasta zaraz po ich ukończeniu.

Badanie na ten temat zostało opublikowane przez portal LinkedIn. Na podstawie analizy danych ponad 21 tys. absolwentów z 2015 roku stwierdzono, że 62 proc. studentów woli wyjechać z miasta, a jedynie 38 proc. decyduje się na pozostanie.

Przedstawiciel LinkedIn Joshua Graff mówi, że Birmingham jest zróżnicowanym i tętniącym życiem miastem. Działa tu największa poza Londynem liczba firm, ale mimo to sześciu na dziesięciu absolwentów wyprowadza się z stąd, by szukać swojej pierwszej pracy w innych ośrodkach miejskich.

Lokalni pracodawcy, którzy chcą zatrudnić absolwentów powinni natomiast wykorzystywać możliwości zrekrutowania świetnych pracowników. Aby to zrobić przedsiębiorstwa muszą podjąć działania mające na celu przedstawienie ich w korzystnym świetle, zanim studenci opuszczą miasto. Mogą to zrobić oferując możliwości odbycia stażu, czy zdobycia doświadczenia zawodowego. Ich obecna załoga powinna pełnić rolę ambasadorów swoich firm. Ważne jest także zbudowanie silnej marki w internecie, by pokazywać jak wygląda praca w danym miejscu.
czwartek, 28 lipca 2016 06:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
Michel Barnier głównym negocjatorem KE ws. Brexitu - Brytyjczycy " to prowokacja"
  Czytaj następny artykuł:
W Niemczech ewakuowano centrum handlowe w poszukiwaniu Algierczyka