Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Rodzina Wyniki egzaminów A-level – rekordowa liczba kandydatów dostała się na studia wyższe
Wyniki egzaminów A-level – rekordowa liczba kandydatów dostała się na studia wyższe
Po ogłoszeniu wyników egzaminów A-level okazuje się, że różnica pomiędzy osiągającymi najlepsze wyniki dziewczętami i chłopcami zawęziła się po raz pierwszy od pięciu lat. Spadła również liczba osób, które uzyskały najwyższy stopień A*.

Rezultaty egzaminów pokazują, że odsetek uczniów, którzy otrzymali wymarzone noty A*i A spadł nieznacznie z poziomu 25,9 proc. w 2015 roku do 25,8 proc. w tym roku. Dane opublikowane przez Undergraduate Courses At University And College pokazują też, że rekordowa, wynosząca 424 tys. liczba zdających egzaminy A-level dostała się na studia wyższe. To o 3 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Ze statystyk dotyczących ocen A* wynika, że chłopcy wypadli trochę lepiej, bo 8,5 proc. z nich otrzymało najwyższą notę (spadek o 0,2 proc. w porównaniu z 2015). Identyczny wynik uzyskało 7,7 proc. dziewcząt (spadek o 0,1 proc.), co oznacza, że różnica pomiędzy płciami zawęziła się z 0,9 proc. do 0,8 proc.

W sumie nieznacznie więcej dziewcząt niż chłopców zakończyło egzaminy oceną A – 25,9 proc. w porównaniu do 25,8 proc.

Najbardziej popularnym przedmiotem pozostaje matematyka – zdawało ją 11 proc. uczniów. Drugie miejsce przypadło językowi angielskiemu – 10,1 proc., a trzecie biologii – 7,5 proc. – informuje Joint Council for Qualifications (JCQ). Spadła natomiast liczba chętnych zdających niemiecki i hiszpański.

W tym roku o 1,7 proc. zmniejszyła się też liczba egzaminów. Łącznie było ich 836 705, czyli o 14 044 mniej niż w 2015.
czwartek, 18 sierpnia 2016 10:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Merkel neguje związek między imigracją a terroryzmem
  Czytaj następny artykuł:
Najbardziej niezdrowe obszary w kraju - Dudley i Wolverhampton w czołówce