Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Rozrywka Polak chciał "pokryć ulice Londynu krwią". Został skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych
Polak chciał "pokryć ulice Londynu krwią". Został skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych

Polak chciał "pokryć ulice Londynu krwią". Został skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych

Osiemnastoletni Polak zamieszkały w High Wycombe w Wielkiej Brytanii został skazany na cztery lata więzienia za posiadanie materiałów terrorystycznych służących do produkcji bomb i broni palnej.

Jacek Tchorzewski przyznał się do 10 zarzutów dotyczących zbierania informacji terrorystycznych i posiadania materiałów pozwalających przeprowadzać tego rodzaju ataki - informuje BBC.


Podczas aresztowania w lutym policjanci znaleźli przy nim m.in. tym instrukcje, jak samodzielnie robić ładunki wybuchowe i broń palną oraz teksty wychwalające Adolfa Hitlera i treści satanistyczne.\

W telefonie znaleziono również zdjęcie 18-letnim Oskarem Dunn-Koczorowskim. W czerwcu został skazany za podżeganie do zabicia księcia Harry'ego.

Podczas jego pobytu w areszcie w celi więziennej znaleziono notatnik, w którym zapisał, że chciałby "wypełnić serca strachem, a ulice Londynu krwią". Natrafiono również na nagranie, na którym zdradził, że marzy, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

To kolejny proces polskich ekstremistów na Wyspach w niedługim czasie. W czerwcu tego roku dwóch Polaków należących do neonazistowskiej organizacji Sonnenkrieg Division zostało skazanych na karę więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu. Podżegali do zabójstwa księcia Harry'ego. Ich zdaniem "zdradził rasę", poślubiając Meghan Markle.


Neonazistowska grupa wzorowała się m.in. na postaciach Adolfa Hitlera i przywódcy amerykańskiej sekty Charlesa Mansona, otwarcie wzywając do popełniania przestępstw i aktów terroryzmu.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 19-letni Polak Michal Szewczuk przyznał się do zarzutów zachęcania do przeprowadzenia aktu terroru oraz posiadania dokumentów przydatnych do przeprowadzenia zamachu. Wcześniej w tej samej sprawie oskarżony został także drugi Polak, 18-letni Oskar Dunn-Koczorowski.

Michal Szewczuk został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla nastoletnich przestępców, Oskar Dunn-Koczorowski. na 18 miesięcy pozbawienia wolności, a następnie jej ograniczenia i resocjalizacji.

sobota, 21 września 2019 06:25
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Thomas Cook ogłosiło upadłość. 600 tysięcy turystów czeka na powrót do domów
  Czytaj następny artykuł:
Po zakończeniu piątego sezonu Peaky Blinders na antenie BBC pojawi się Serial "World on fire" z polską obsadą


Kalendarium

Brak wydarzeń