Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„F*** the UK” – zamieszki w porcie w Calais, imigranci próbowali wedrzeć się na promy

Grupa kilkuset rozjuszonych imigrantów spowodowała wczoraj chaos w porcie w Calais. Ludzie próbowali dostać się do ciężarówek i na promy zmierzające do Wielkiej Brytanii.

Rozruchy zaczęły się około godziny 15:00. Imigranci z pobliskiego obozu Dżungla pojawili się na drodze pomiędzy obozem, a portem – informuje lokalna gazeta „La Void du Norde”. Francuskie władze zostały zmuszone do zamknięcia wjazdu do portu. Funkcjonariusze ustawili bariery i próbowali uspokoić liczący około 300 osób tłum, który krzyczał „F*** the UK”. W tym celu użyto również gazu łzawiącego.

Świadkowie opowiadają, że imigranci zablokowali ruch w stronę portu. Na portalach społecznościowych pojawiły się wpisy relacjonujące przebieg zdarzeń. Jeden z angielskich kibiców napisał, że stojące w korku samochody są obrzucane kamieniami. Inny obecny na miejscu człowiek poinformował, że korek ciągnie się na długości kilku mil, kontrola graniczna została wstrzymana, a wszyscy siedzą i czekają aż auta będą mogły ruszyć. Dodał, że nie ma żadnych toalet ani dostępu do wody.

Około godziny 19:00 ruch wznowiono. Na drodze leżało pełno śmieci świadczących o niedawnych wydarzeniach. W starciach rannych zostało kilku policjantów. Pojawiły się też doniesienia o aresztowaniu dwóch członków anarchistycznej organizacji No Borders.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Euro 2016: Polska-Ukraina 1:0
 Czytaj następny artykuł:
Anglia i Walia wychodzą z grupy