Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Po brexicie o wizę będą mogły się ubiegać tylko osoby, które dostaną ofertę pracy za minimum £30 000 rocznie
Po brexicie o wizę będą mogły się ubiegać tylko osoby, które dostaną ofertę pracy za minimum £30 000 rocznie

Theresa May obiecywała rewolucję migracyjną, która będzie oznaczać, że po Brexicie do Wielkiej Brytanii zostanie wpuszczonych znacznie mniej niewykwalifikowanych pracowników z Europy.

Według rządu, wysoko wykwalifikowani pracownicy będą traktowani priorytetowo bez względu na to z jakiego kraju pochodzą, a imigracja osób o niskich kwalifikacjach będzie ograniczona.


Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Rząd proponuje, aby po okresie przejściowym po brexicie wszyscy nowi imigranci planujący mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii musieliby wykazać, że są wystarczająco wykwalifikowani i osiągają minimalny próg wynagrodzenia. Obecnie kwota ta wynosi £30 000 rocznie.

Co więcej, będzie to możliwe tylko wtedy, gdy pracodawcy zgodzą się zaoferować im pracę w ramach systemu wizowego Tier 2. Czyli aby się ubiegać o wizę trzeba będzie mieć zaoferowaną pracę i certyfikat sponsorowania od brytyjskiego pracodawcy z ważną licencją sponsora Tier II.


Według obietnic premier dla ludzi mieszkających i legalnie pracujących w Wielkiej Brytanii nic nie zmieni, będą musieli oni jedynie ubiegać się o status osoby osiedlonej.

Gorzej wygląda sytuacja imigrantów, którzy mieszkają w UK przez wiele lat i pracowali na czarno lub mieli poważne problemy z prawem. Takie osoby mogą mieć problem z otrzymaniem statusu osoby osiedlonej.

czwartek, 04 października 2018 13:21
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Śmiertelny wypadek w Smethwick – taksówka, po zderzeniu z innym samochodem, potrąciła kobietę
  Czytaj następny artykuł:
Pomóżmy rodzinie tragicznie zmarłego Daniela