Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover zwolni 200 osób w związku z przenoszeniem produkcji Discovery do Słowacji
Jaguar Land Rover zwolni 200 osób w związku z przenoszeniem produkcji Discovery do Słowacji

Przeniesienie produkcji Discovery do Słowacji będzie skutkowało likwidacją około 200 miejsc pracy w Fabryce Land Rover w Solihull – poinformowało BBC.

W czerwcu Jaguar Land Rover poinformował o zamiarze przeniesienia całej produkcji modelu Discovery z Solihull do Słowacji.


Firma twierdzi, że zmiana nastąpi na początku przyszłego roku i że na ewentualne zwolnienia, wynikłe z podjęcia takiej decyzji, najbardziej narażeni będą pracownicy agencyjni.

Dwa lata temu firma należąca do indyjskiego Tata Motors chciała, aby jej słowacka fabryka uzupełniła brytyjską produkcję, a model Discovery był budowany w obu krajach.

Jednak w poniedziałek Jaguar Land Rover powiedział, że cała produkcja Discovery zostanie przeniesiona do fabryki w Słowacji.

Rzecznik Jaguar Land Rover poinformował: "Decyzja o przeniesieniu Land Rover Discovery do Słowacji i potencjalnych zwolnieniach niektórych pracowników agencyjnych zatrudnionych w Wielkiej Brytanii jest trudna, ale stanowi to część naszej długoterminowej strategii produkcyjnej, ponieważ przekształcamy naszą działalność na całym świecie".

Ogłoszenie pojawiło się kilka tygodni po tym, firma Jaguar Land Rover ogłosiła, że jej zyski spadły niemal o połowę.


Firma wtedy też podjęła decyzję o ograniczeniu produkcji zwolnieniu około 1000 pracowników agencyjnych.

W ciągu 3 miesięcy od początku tego roku do końca marca zysk firmy przed opodatkowaniem wyniósł 364 milionów funtów i był prawie o połowę mniejszy niż zysk w analogicznym okresie ubiegłego roku, który wynosił 676 milionów funtów.

Producent jako główny powód ograniczenia produkcji podał spadek pewności konsumentów spowodowany Brexitem.

Za ograniczenie odpowiedzialny jest też spadek popytu na samochody z silnikami diesla, które zostały obwinione o zanieczyszczenie powietrza - chociaż nowoczesne pojazdy z silnikiem wysokoprężnym, takie jak te produkowane przez Jaguara, wykorzystują technologię znacznie ograniczającą emisję.

piątek, 30 listopada 2018 06:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pijani Polacy nazwali muzułmankę i jej córkę zamachowcami-samobójcami
  Czytaj następny artykuł:
Historia 7-latka z Wielkiej Brytanii wzruszyła tysiące ludzi