Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Brexit przegrywa w sondażach. Brytyjczycy nie chcą opuszczenia Unii Europejskiej
Brexit przegrywa w sondażach. Brytyjczycy nie chcą opuszczenia Unii Europejskiej

Najnowszy sondaż YouGov wskazuje, że znaczna większość Brytyjczyków nie chce opuszczać Unii Europejskiej.

Wielka Brytania wciąż dyskutuje nad warunkami opuszczania Wspólnoty, a termin zbliża się nieubłaganie.

Ponad 2,6 mln dotychczasowych zwolenników brexitu, zmieniło zdanie w tej sprawie i już nie chce aby Wielka Brytania wychodziła Unii.

Dane te przedstawił portal „Independent” powołując się na najnowsze badania przeprowadzone przez YouGov.


Badania pokazują, że jeśli ogromna liczba Brytyjczyków, którzy zmienili zdanie, głosowała by za pozostaniem w UE w 2016 roku, referendum dałoby wyraźny wynik popierający pozostanie w Unii Europejskiej.

Jak podaje portal, gdy weźmie się pod uwagę tylko głosy zdecydowanych osób układ sił wyglądałby tak: 54 proc. było za pozostaniem w UE, a 46 proc. przeciw.

W referendum sprzed trzech lat 52 proc. opowiedziało się za wystąpieniem Królestwa z UE.

Według Independent dane ukazujące że miliony Brytyjczyków zmieniło zwoje zdanie w sprawie wyjścia z UE, pokazują że potrzebna jest debata nad kolejnym referendum, które mogło by uratować Wielką Brytanię przed polityczno-gospodarczą katastrofą.


Mimo zapewnień premier, że nie zamierza „ustąpić wobec tych, którzy chcą na nowo otworzyć kwestię wyjścia z UE”, wielu Brytyjczyków domaga się, by szefowa rządu wyraziła zgodę na zwołanie nowego referendum w sprawie brexitu.

Rząd premier May wynegocjował już warunki "rozwodu”, który ma nastąpić 29 marca. Teraz umowę ma zatwierdzić parlament, co nie jest pewne. Sami Brytyjczycy woleliby samodzielnie zdecydować w tej sprawie, zaznacza „Independent”.

Zdaniem Theresy May przeprowadzenie ponownego głosowania byłoby oznaką „zdrady demokracji” i podważeniem decyzji, którą obywatele podjęli w 2016 roku.

poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:04
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Głosowanie nad umową ws. brexitu 15 stycznia
  Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Erdington, poszkodowany mężczyzna