Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Głosowanie nad umową ws. brexitu 15 stycznia
Głosowanie nad umową ws. brexitu 15 stycznia

15 Stycznia niższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii zagłosuje nad projektem wynegocjowanej z UE umowy, która określi warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowało BBC, powołując się na źródła rządowe.

Projekt umowy został już zatwierdzony przez rząd a 25 listopada dostał również zatwierdzony przez liderów Unii Europejskiej.


Teraz aby umowa mogła wejść w życie musi zostać zatwierdzona przez brytyjski parlament, co nie będzie łatwe gdyż na razie ma dużo przeciwników.

Pierwotne głosowanie w sprawie umowy miało się odbyć 11 grudnia. Theresa May zdecydowała , że planowane głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie przyjęcia porozumienia z Unią Europejską o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty zostanie przełożone.

Występując w Izbie Gmin, szefowa rządu przyznała również, że gdyby obecna propozycja brexitu została poddana pod głosowanie, to zakończyłoby się ono "porażką rządu z wysoką różnicą głosów".


W niedzielę May po raz kolejny ostrzegała, że Wielka Brytania znajdzie się "na nieznanych wodach", jeśli parlament odrzuci umowę w sprawie brexitu.

Sondaż, którego wyniki opublikowano w piątek, pokazał, że większość członków Partii Konserwatywnej woli, aby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską bez umowy niż na warunkach wynegocjowanych przez premier May.

poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:50
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna oskarżony o morderstwo byłej partnerki w West Bromwich
  Czytaj następny artykuł:
Brexit przegrywa w sondażach. Brytyjczycy nie chcą opuszczenia Unii Europejskiej