Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Uciekła z Polski bo jest lesbijką - przyjazd do Birmingham był jak ucieczka z obozu koncentracyjnego
Uciekła z Polski bo jest lesbijką - przyjazd do Birmingham był jak ucieczka z obozu koncentracyjnego

Brytyjskie media opisały historię 40-letniej Polki, która z powodu homofobii panującej w Polsce przeprowadziła się do Birmingham.

Jak twierdzi kobieta, przyjechała do Wielkiej Brytanii z Polski ponieważ nie czuła się bezpiecznie w kraju a chciała też poślubić swoją partnerkę, założyć rodzinę i urodzić dziecko.


- Przyjazd z Polski do Birmingham był jak ucieczka z obozu koncentracyjnego- opisuje swoje doświadczenie po przeprowadzce.

40 letnia nauczycielka angielskiego w wywiadzie dla Birmingham Live mówi o tym jak wielką ulgę poczuła, gdy po przyjeździe do Birmingham była w stanie pocałować swoją żonę na ulicy.

Natomiast portal Birmingham Live zauważa, że osoby LGBT w Polsce nie muszą mierzyć się z nienawiścią, ale również nie mają możliwości zakładania rodzin.

Polka która ze względów bezpieczeństwa nie zgodziła się na publikację swojego wizerunku decyzję o wyjeździe podjęła po ostatnich wyborach do Sejmu.


Kobieta zwala cała winę z sytuację w Polsce na polski rząd. Według niej rząd zawsze musi mieć kozła ofiarnego i obwiniać kogoś za niepowodzenia w kraju.

Robił to samo podczas II wojny światowej, zrzucając winę za wszystko na Żydów. Później przerzucono się na muzułmanów, a po zamknięciu granic dla uchodźców przyszedł czas na LGBT

Według Polki osoby LGBT nie są w Polsce mile widziane i muszą się ukrywać. Każdej parze gejów wyjeżdżającej na urlop do Polski radzi udawać, że nie są parą bo w przeciwnym razie mogą zostać zaatakowani.

wtorek, 03 września 2019 09:20
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Chaos wokół brexitu. Opozycja uzyskała większość w parlamencie
  Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się kampania "Przygotuj się na brexit"