Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Policja nie będzie odpowiadać na wezwania do klientów sklepów, którzy odmawiają noszenia maseczek
Policja nie będzie odpowiadać na wezwania do klientów sklepów, którzy odmawiają noszenia maseczek

Brytyjska policja oświadczyła, że nie będzie odpowiadać na wezwania do klientów supermarketów, którzy odmawiają noszenia masek.

Szefowa policji w Devon i Kornwalii Alison Hernandez powiedziała, że funkcjonariusze będą uczestniczyć i egzekwować prawo tylko wtedy, gdy w grę wchodzi przemoc lub zamieszanie.


Od 24 lipca w Anglii będzie obowiązkowe zakrywanie twarzy w sklepach i supermarketach.
Za niezastosowanie się do tego zakazu grozić będzie grzywna w wysokości 100 funtów, a egzekwowanie prawa będzie przeprowadzane przez policję.

Nie jest jednak jasne, w jaki sposób kupujący będą postępować w związku z wprowadzeniem nakazu, ponieważ policja twierdzi, że nie będzie w stanie ściśle egzekwować nowych przepisów.

Również jeden z głównych funkcjonariuszy policji w Londynie we wschodnim Londynie powiedział, że policjanci nie będą patrolować supermarketów, aby sprawdzić, czy ludzie noszą maski.


Nadinspektor detektywa Stephen Clayman stwierdził, że w tej chwili policja musi się skoncentrować się na pilniejszych sprawach związanych z przestępczością.

Nowe zasady, które zostaną wprowadzone w celu zwalczania koronawirusa, będą takie same, jak obecnie obowiązujące w transporcie publicznym w Anglii.

Oznacza, że dzieci poniżej 11 roku życia i osoby z niektórymi niepełnosprawnościami zostaną zwolnione z obowiązku noszenia maseczek w sklepach.

środa, 22 lipca 2020 06:26
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne 79 osób zmarło na Covid-19, łącznie 45 501
  Czytaj następny artykuł:
12-latek napadnięty przed centrum handlowym w Solihull