Wiadomości
Nauczyciele domagają się zamknięcia szkół podczas lockdownu w Anglii
Tysiące nauczycieli poparło apel o zamknięcie szkół, podczas lockdownu, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Anglii.
Tysiące nauczycieli poparło apel o zamknięcie szkół, podczas lockdownu, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Anglii.
Premier Boris Johnson na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił wprowadzenie miesięcznego lockdownu w Anglii mającego ograniczyć ilość zachorowań koronawirusem.
Według najnowszego ogłoszenia premiera wszystkie nieistotne sklepy i obiekty gastronomiczne będą musiały zostać zamknięte na miesiąc.
W przeciwieństwie do pierwszego lockdownu w Wielkiej Brytanii, który wprowadzono w marcu, szkoły i uczelnie pozostaną otwarte.
Premier powiedział, że kraju nie stać na to, by wirus „zaszkodził przyszłości dzieci jeszcze bardziej niż dotychczas”.
Rząd traktuje priorytetowo dobro i długoterminową przyszłość młodych ludzi i nie będzie zamykał szkół, uczelni ani uniwersytetów.
Jednak Kevin Courtney, szef związku zawodowego National Education Union powiedział, że nałożenie lockdownu bez zamknięcia szkół, czyli głównego czynnika przyczyniającego się do rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie samobójstwem rządu.
Uważa on, że rząd powinien rozważyć propozycje zamknięcia wszystkich szkół podczas drugiego lockdownu kraju.
Wcześniej Kevin Courtney, zażądał wykazania przez ONS danych pokazujących udział szkół w przenoszeniu koronawirusa.
Brytyjski urząd statystyczny ONS poinformował w piątek, że starsi nastolatkowie i młodzi dorośli nadal mają najwyższe wskaźniki zakażeń, jednak w ostatnich tygodniach wskaźniki zakażeń gwałtownie wzrosły wśród uczniów secondary school i szkół podstawowych.
Analiza danych przekazanych przez ONS przeprowadzona przez NEU pokazuje, że, w porównaniu z początkiem semestru, wskaźnik zakażeń koronawirusem jest obecnie dziewięciokrotnie wyższy wśród uczniów szkół podstawowych i 50 razy wyższy wśród uczniów uczęszczających do secondary school.
Związek zawodowy nauczycieli National Education Union, który reprezentuje większość nauczycieli i specjalistów w dziedzinie edukacji w Wielkiej Brytanii, poinformował, że 60 000 nauczycieli i personelu pomocniczego poparło ich wezwanie do zamknięcia szkół, opublikowane na Twitterze zaraz po ogłoszeniu lockdownu przez premiera.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Protest w Birmingham przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce | Czytaj następny artykuł: Ogólnokrajowy lockdown w Anglii. Co można robić, czego nie można |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia prawo pracy. Chorobowe od pierwszego dnia i nowe…

Pierwsze mieszkanie w Wielkiej Brytanii bez depozytu. Nowa hipoteka traf…

200 GBP wsparcia w styczniu 2026. Gospodarstwa domowe mają ostatnie dni …

Nowe zasady bagażu w 2026 roku. Jet2, easyJet i Ryanair zaostrzają reguł…

DWP wydaje pilne ostrzeżenie: od kwietnia 2026 tysiące osób stracą świad…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

Moneta o nominale 50 pensów warta 125 funtów. Sprawdź, czy masz ją w por…
