Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

13-letni chłopiec postrzelony w Birmingham, walczy o to, by móc znowu chodzić

13-letni chłopiec postrzelony w Birmingham był „niewinnym obserwatorem”, który być może będzie teraz musiał od nowa nauczyć się chodzić — powiedziała jego zdruzgotana rodzina.

13-latek został postrzelony w plecy na Hockley Circus, około 19:00 czwartek 18 listopada.

Według policji 13-latek spacerował po okolicy, kiedy został postrzelony w plecy.


Chłopiec został przewieziony do szpitala Birmingham Children's Hospital, gdzie pozostaje w stanie krytycznym z obrażeniami, które mogą zmienić jego życie.

Przemawiając po raz pierwszy, ciotka chłopaka, powiedziała, że ​​jest on „dobrym chłopcem”, który nie był związany z gangami.

35-latka powiedziała: „nie był związany z narkotykami ani gangami, był niewinnym obserwatorem, który właśnie miał spotkać się z dziewczyną”.

„Kto strzelał do niewinnego małego chłopca? Ma tylko 13 lat, jesteśmy zdruzgotani” - dodała.

Powiedziała, że ​​jej siostrzeniec, z którym rozmawiała dzisiaj przez FaceTime, zdołał sam wezwać karetkę po postrzeleniu.


„Usłyszał huk i poczuł, że robi mu się gorąco w plecach” – powiedziała. „Poczuł krew, a potem jego nogi po prostu się załamały. Wyczołgał się z tego tunelu i zadzwonił pod numer 999, to cud”.

Kobieta powiedziała, że nastolatek ma przed sobą długą, trudną drogę do wyzdrowienia i może przebywać w szpitalu nawet przez 18 miesięcy, ponieważ możliwe, że będzie musiał ponownie nauczyć się chodzić z powodu urazów kręgosłupa.

Powiedziała, że ​​tylko jego matka i brat mogli go odwiedzać, ale inni krewni byli poza szpitalem w geście wsparcia.

Rodzina postanowiła nie podawać tożsamości chłopca do wiadomości publicznej.

Tuż po strzelaninie West Midlands Police wydała oświadczenie w tej sprawie.

„Nastolatek został postrzelony w Hockley Circus w Birmingham, krótko przed 19:00 wczoraj wieczorem (18 listopada).

Nasze śledztwo jest na bardzo wczesnym etapie, ale rozumiemy, że 13-latek szedł Hockley Circus, kiedy został postrzelony w plecy.

Pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym z obrażeniami, które mogą zmienić jego życie.


Hockley Circus będzie zamknięty przez większość poranka, ponieważ prowadzimy dochodzenia kryminalistyczne. Dziękujemy za cierpliwość.

Pilnie apelujemy do każdego w okolicy, kto ma jakiekolwiek informacje. Jest to ruchliwy obszar z dużą liczbą kierowców, więc prosimy wszystkich, którzy mają kamery samochodowe, aby sprawdzili swoje nagrania, ponieważ może to pomóc nam zidentyfikować odpowiedzialne osoby”.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 3589 z 18.11.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Morderca i gwałciciel dwójki dzieci warunkowo zwolniony z więzienia - wrócił za kratki
 Czytaj następny artykuł:
Pierwszy unijny kraj wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19 i pełny lockdown


// //