Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pacjenci z Omikronem wymagają krótszej hospitalizacji niż z wariantem Delta

Według najnowszych danych średnia długość pobytu w szpitalu pacjentów w wieku powyżej 80 lat z Covid-19 w Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o ponad połowę.

Podczas trzeciej fali pandemii, od 1 maja zeszłego roku, osoby po 80. roku życia były zwykle hospitalizowane przez 11 dni.


Jednak wraz z pojawieniem się wariantu Omikron od 1 grudnia, pacjenci w tym wieku średnio przebywają w szpitalu przez około pięć dni.

Podobnie jest też wśród osób w wieku 50-69 i 70-79. Podczas trzeciej fali pandemii osoby w wieku 70-79 lat potrzebowały łóżka szpitalnego przez osiem dni, a osoby w wieku 50-69 lat przez siedem dni. Teraz obie grupy wiekowe średnio przebywają w szpitalu przez pięć dni.

W przypadku osób poniżej 50 roku życia długość pobytu w szpitalu spadła z czterech do trzech dni.

Szybszy powrót do zdrowia i wypis ze szpitala prawdopodobnie jest spowodowany łagodniejszymi objawami po zakażeniu wariantem Omikron, ale także ochronnym działaniem szczepionek i leków.


Dane te są optymistyczne dla NHS, ponieważ zmniejszenie o połowę długości pobytu w szpitalu skutecznie podwaja pojemność i zmniejsza ryzyko przeciążenia służby zdrowia.

Inne badanie natomiast wykazało, że ​​śmiertelność z powodu Covid-19 w Wielkiej Brytanii spadła dwudziestokrotnie.

Obecnie wynosi ona około 0,15 procent w porównaniu z ponad 3 procentami w najgorszym momencie pandemii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Matka z Birmingham oskarżona o zabójstwo i okrucieństwo wobec dziecka
 Czytaj następny artykuł:
Wojsko powołane do pomocy w szpitalach w Wielkiej Brytanii