Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Matka z Birmingham oskarżona o zabójstwo i okrucieństwo wobec dziecka

Matka stanęła wczoraj przed sądem, gdzie została oskarżona o zabójstwo prawie cztery lata po tym, jak przed domem w mroźnych warunkach znaleziono ciało jej siedmioletniego syna.

Hakeem Hussain został znaleziony w pobliżu domu jego wuja na ulicy Cook Street w Nechells w Birmingham, gdzie on i jego matka mieszkali.


Do zdarzenia doszło 26 listopada 2017 r. rano około 7:30 na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia i sanitariusz, ale dziecko doznało zatrzymania akcji serca i nie można było go uratować.

Jego matka, 39-letnia Laura Heath, została teraz oskarżona o zabójstwo i cztery zarzuty okrucieństwa wobec dziecka.

Prokuratorzy twierdzą, że Hakeem był astmatykiem a jego matka, Laura Heath, nie zadbała o to, aby chłopak otrzymał lekarstwa.


39-letnia kobieta nie przyznała się do zabójstwa i dwóch zarzutów okrucieństwa wobec dzieci.

Heath korzystając z łącza wideo z więzienia HMP Peterborough, wzięła udział rozprawie przedprocesowej w Birmingham Crown Court.

Podczas 19-minutowego przesłuchania ustalono, że proces rozpocznie się 14 marca.

Podczas procesu, który ma trwać 6 tygodni zeznania złoży aż 50 świadków.

Hakeem był uczniem trzeciej klasy Nechells Primary Academy, która znajduje się kilka metrów od miejsca, w którym znaleziono chłopca.


Dyrektorka szkoły Julie Wright powiedziała wówczas: „Hakeem był pięknym małym chłopcem, wspaniałym przyjacielem wielu pracowników i dzieci z dużym poczuciem humoru i zaraźliwym chichotem”.

„Był ciepłą i wielkoduszną duszą, był utalentowany w wielu obszarach programu nauczania, ale szczególnie w muzyce i sztuce”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
13-latek aresztowany pod zarzutem morderstwa Polaka w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Pacjenci z Omikronem wymagają krótszej hospitalizacji niż z wariantem Delta


// //